Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Nissa İnşaat ve Gayrimenkul Geliştirme

Avusturya-Türk ortak girişimi ile kurulan; Bahçeşehir’de Nissa O2 Residence projesini Haziran 2014’te tamamlayıp Beşiktaş lokasyonuna geçecek olan firmadır.



Nissa İnşaat ve Gayrimenkul Geliştirme



Nissa İnşaat ve Gayrimenkul Geliştirme ne zaman kuruldu?


Nissa İnşaat ve Gayrimenkul Geliştirme", bir Avusturya - Türk ortaklık oluşumunun Türkiye'deki yatırım faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere 13 Temmuz 2005 tarihinde 1 milyon 439 bin 840,00 TL sermaye ile kurulmuştur.


Nissa İnşaat ve Gayrimenkul Geliştirme ortaklık yapısı itibari ile Avusturyalı Eurotech Group, şirketin % 40'lık yabancı sermayesini oluşturmakta olup %60'lık kısmı Türk sermayeli bir şirkettir. Yönetim Kurulu Başkanı, Yaşar İncesu’dur.



Nissa İnşaat Yönetim Kurulu’nda kimler var?


İstanbul Ticaret Odası (İTO) kayıtlarına göre Nissa İnşaat ve Gayrimenkul Geliştirme’nin yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor;


Ad Soyad                                         Görevi - Temsil Şekli
Fuat Turgut  Demiroğlu   Yön.Kur.Başkan Yardımcısı Genel Müdür

Georg Mag Kutelas                 Yönetim Kurulu Üyesi 1.derece imza

Yaşar İncesu               Yönetim Kurulu Başkanı 1.derece imza



Nissa İnşaat’ın kurucu ortağı IPC Grup hakkında detaylı bilgiler nelerdir?  


IPC Group merkezi Viyana'da olup başta Orta Asya olmak üzere, Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'da faaliyet gösteren alt şirketleri ile bu bölgelerde inşaat ,otomotiv, enerji, gıda ve tarım sektörü alanlarında başarılı projeler ve temsilcilikler yürütmektedir. Bu kapsamda IPC Group Orta Asya' da otomotiv, tarım ve iş makineleri sektöründe birçok dünya markasının tek yetkili satıcısı ve marka temsilcisidir.


Grubun Ana şirketlerinden IP Consult, 25 Kasım 1994 yılında kurulmuş olup, Türkmenistan ve Kazakistan'daki satış altyapısını oluşturan ve anahtar teslim projeleri tamamlayan bir şirkettir. Önemli ihaleleri kazanarak ve sayısız projeyi başarılı bir şekilde yöneterek know how ve rekabet gücünü kanıtlamıştır. Sahada ve/veya Avrupa'da bulunan tecrübeli mühendis kadrosu ve müdürler, temel mühendislikten satın almaya, inşaata, kuruluma ve işletmeye almaya kadar tüm proje aşamalarının optimal planlamasını ve kontrolünü temin etmektedir.


Grubun Orta Asya'da ki otomotiv sektörü faaliyetlerinin bünyesindeki İngiliz Euroasia Motor şirketi ile yürütmektedir. Euroasia Motor bulunduğu bölgede Volkswagen, Toyota ve Skoda markalarının tek ve yetikili satıcısı olup aynı zamanda bu markaların teslim öncesi ve sonrası düzenli hizmet, yedek parça ve satış sonrası destek servislerini sağlamaktadır. 


Türkiye 'de 2005 yılından bu yana faaliyet gösteren IPC Group, İnşaat ve Turizm alanında yatırımlar yapmaktadır. Bu yatırımlar çerçevesinde Nissa İnşaat şirketi ile İstanbul'da residence projesi yürütmekte olan grup kendi bünyesinde ki Akropolis şirketi ile İzmir Bergama'da teleferik alt yapı ve işletim hizmeti gerçekleştirmektedir.



Nissa İnşaat faaliyet alanları nelerdir?


Gayrimenkul Projeleri: O2 Residence

Alt Yapı Hizmetleri: Kompresör İstasyonu Projesi

Endüstriyel Projeler…



O2 Residence projesinin detaylı bilgileri nelerdir?


O2 Residence, İstanbul Avrupa Yakası Bahçeşehir Ispartakule'de yer alıyor. Nissa İnşaat projesi olan Bahçeşehir 

Nissa o2'de toplamda 230 konut bulunuyor.


Nissa İnşaat o2 Residence'da 1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon daire seçenekleri bulunuyor. Projede yer alan 1 oda 1 salon konutların büyüklükleri 125 metrekare, 2 oda 1 salon konutların büyüklükleri 147 metrekare ve 3 oda 1 salon konutların büyüklükleri 210 metrekare olarak belirlendi.


Bahçeşehir'de Fırat Caddesi üzerinde inşa edilen Nissa o2 Residence satış ofisi proje alanında yer alıyor.

Projede yer alan dairelerin fiyatları 350 bin liradan başlıyor.


Telefon: 0212 444 78 89 

Web Adresi: www.nissaO2residence.com



Nissa İnşaat’ın Kompresör İstasyonu Projesi nedir?


Likit Amonyum Komprasör ihalesi General Elektrik ile beraber tamamlanmıştır. Tesis Günde 20 ton Amonyum kapasiteli projedir. 2003 yılında başlanan proses anahtar teslim olarak 18 ayda bitirilip teslim edilmiştir.



Nissa İnşaat’ın endüstriyel projeleri nelerdir?


Türkmenistan Garagum Su Pompası İstasyonu: Bu proje Türkmenistan Su Kaynakları Bakanlığına yapılmış olup Aşkabat'ın 25 km kuzey doğusunda bulunmaktadır.


Akmaya Süt ve Süt Ürünleri Fabrikası: Günde 111 ton üretim yapmakta olan fabrika Türkmenistan Devleti adına yapılan bir projedir. 1996 yılında yapımına başlanan proje 24 ayda teslim edilmiştir.



Nissa İnşaat, İstanbul’da Bahçeşehir’den sonra hangi lokasyona yöneldi? 


Bahçeşehir’ de hataya geçirdiği Nissa O2 Residence projesini Haziran 2014’ te tamamlayacak olan Nissa İnşaat, 2014’ ün ikinci yarısında İstanbul Avrupa Yakası Beşiktaş projesine başlayacak...


Emlakkulisi.com’da 16 Aralık 2013 tarihinde yayımlanan habere göre; Avusturya-Türk ortak girişimi ile kurulan Nissa İnşaat, Bahçeşehir’de nefes alan dikey villa konseptiyle hayata geçirdiği Nissa O2 Residence’ın ardından merkezde yeni projelere başlayacak. Nissa İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Turgut Demiroğlu, bundan sonraki süreçte İstanbul’un merkezi lokasyonlarına odaklanacaklarını açıkladı. Demiroğlu, İstanbul’un en merkezi lokasyonlarından Beşiktaş’ta arsa geliştirme sürecinde olduklarını belirterek, Beşiktaş’ta hayata geçirmeyi planladıkları projeye 2014’ün ikinci yarısında başlamayı öngördüklerini söyledi.


Turgut Demiroğlu, 100 milyon dolar yatırımla hayata geçirilen Nissa O2 projesinin 65 bin metrekare inşaat alanına sahip olduğunu belirterek,  proje tamamlandığında 700 ila 750 kişinin burada yaşayacağını vurguladı. İnşaatına Ocak 2011’de başlanan ve Haziran 2014’te teslim edilmesi planlanan Nissa O2 Residence, 250 konut ve bir ticari alandan meydana geliyor. Projede, 125 metrekare 1+1’ler, 147 metrekare 2+1’ler ve 210 metrekare 3+1 daire tipleri bulunuyor. 1+1 dairelerin satışının tamamlandığı proje, 2 tane 5+32 ve 2 tane 5+28 şeklinde tasarlanan 133 metre yüksekliğinde birbirine geçmiş 4 bloktan oluşuyor. Villa konseptiyle donatılmış projede ‘dikey villa’ yaşantısı sunuluyor. Ayrıca çift cephe teknolojisi sayesinde 24 saat nefes alan blokların her katında cam açma özgürlüğü bulunuyor. Temiz hava alan proje, sahiplerine sağlıklı ve doğal bir yaşam sunuyor. Blokların her katındaki camlar sürgülü olarak açılıp kapanıyor. Her katta dışarı çıkılabiliyor. Projede tavandan tavana 4 taraf cam olduğu için gün ışığının olduğu her an D vitamini alınabiliyor.


Nissa İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar İncesu, projedeki 1300 metrekarelik ticari alanın işleyiş biçimiyle ilgili; “Bu alanda grubumuza ait bir Caffeeshop Company ve Amerika pazarında en büyük paya sahip CHI markasının akademisi yer alacak. Bu akademide kadın bakım- güzellik ürünleri ve kuaför bulunacak. Caffeeshop Company ise bugün dünyada 30'un üzerinde ülkede faaliyet gösteriyor. Türkiye'de ise 3 şubede hizmet veriyor. O2’ye dördüncü şubeyi açacağız. Klasik ve Viyana'ya özgü kahveleriyle, geniş içecek menüsüne ve zengin yiyecek menüsüne sahip Coffeeshop Company'de Viyana'ya özgü şinitzel, gulasch ve tafelspitz gibi yemek çeşitleri yer alacak” diye konuştu.

Projede daire fiyatları 350 bin TL’den başlayarak 900 bin TL’ye kadar yükseliyor. Yüzde 1 KDV avantajının yaşandığı projede, ayrıca yüzde 25 peşinatla 120 aya kadar vade yapılabiliyor. Atatürk Havaalanı’na ve yeni havaalanına 20 dakika mesafede yükselen Nissa O2 Residence’ın yanından ikinci ve üçüncü köprüyü bağlayan 25 metrelik bir bağlantı yolu geçiyor.  Sol tarafından Kanal İstanbul'un geçmesi planlanan proje, Akbatı’ya 10 dakika, Bahçeşehir göletine 5 dakika, TEM’e ise 2500 metre uzaklıkta bulunuyor. 



Nissa İnşaat iletişim bilgileri nelerdir?


Nissa İnşaat ve Gayrimenkul Geliştirme 


Adres: Teşvikiye Akkavak Sokak. Halil Bey Apt. No:19/29 34365 Nişantaşı / Şişli / İstanbul

Telefon : +90 212 219 71 11

Fax : +90 212 219 33 73

E-Posta : info@nissa.com.tr

Web: www.nissainsaat.com