Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Nitril eldiven

İnşaat, montaj, depolama, dağıtım, elleçleme, yükleme ve boşaltma, taşıma, bahçe, tamirat gibi pek çok farklı alanda kullanılabilen genel amaçlı bir iş eldivenidir. Nitril eldiven, genel olarak "İş Eldiveni", "İş Eldivenleri" , "İşçi Eldiveni" "inşaat eldiveni" veya "sarı eldiven" olarak da bilinmektedir.Nitril eldiven
Nitril eldiven


İş eldiveni nedir?


İş eldiveni, sanayi kullanımı için geliştirilmiş özellikli iş güvenliği ürünüdür. İş eldiveni; kaynakçı eldiveni, camcı eldiveni, kesilmeye karşı dayanıklı eldiveni, ısıya dayanıklı eldiveni veya kimyasallara karşı dayanıklı eldiveni olabileceği gibi, genel amaçlı nitril eldiveni de olabilirNitril eldivenin özellikleri nelerdir?


Nitril eldiven, el kısmında pamuklu astar üzerine kullanım amacına göre nitril kaplama ve bilek üzerine örgü bileklik kısmından oluşmaktadır. Genel amaçlı olarak kullanılan sarı nitril eldivene ilaveten kauçuk, kevlar gibi özel takviyeli nitril eldivenler de mevcuttur.Nitril nedir?


Nitril, bütadienin nitril elastomeri vermek üzere akrilonitrille kopolimerizasyonu ile oluşan petrol bazlı, çapraz bağlı bir filmdir.Nitrilin kalitesinin Lateks ve Vinil gibi diğer materyallerle karşılaştırması nasıldır?


Nitril sert kimyasallara karşı NRL’den çok daha iyi bir bariyerdir. Delinme direnci lateksin ve diğer tüm elpen filmlerininkinden açık ara üstündür. Atkı kuvveti de tipik olarak daha iyidir.Nitril iyi oturur mu?


Nitrilin elastikiyeti çok iyidir, uzama limitleri tipik olarak %500 veya daha iyidir. Bir miktar hafıza sergiler ve birkaç dakika boyunca giyildikten sonra kullanıcının şekline uyum sağlama eğilimindedir.Nitril ne zaman kullanılmalıdır?


Nitril eldivenler NRL ürününe alternatif olarak ve yüksek kuvvet ve kimyasal koruma gereken koşullarda ve lateks alerjileri olan bireyler için önerilmektedir.