Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Nivo İstanbul'da fiyatlar 300 bin TL'den başlıyor!

CATHAY Group ve Suudi Arabistanlı Neba şirketi ortaklığında Basın Ekspres bölgesinde hayata geçirilen Nivo İstanbul'da çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.


CATHAY Group ve Suudi Arabistanlı Neba şirketi ortaklığında Basın Ekspres bölgesinde hayata geçirilen Nivo İstanbul'da çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. 


Cathay Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz "Nivo İstanbul'da kaba inşaatı yüzde 32 oranında tamamlanmış durumdayız. Projemizin arsa dahil toplam yatırım bütçesi 200 milyon dolar büyüklüğünde. Bugüne kadar tamamlanan yatırım ise yüzde 58 seviyesinde. Nivo İstanbul'da toplam hasılatın 300 milyon dolan bulacağım öngörüyoruz" diye konuştu. 


Projenin Aralık 2018'te tamamlanmasının planlandığını söyleyen Yılmaz, "300 üniteye yakın satış gerçekleştirdik. Satışa ilk çıktığımızda 1 + 1 daireler 250 bin TL'den başlıyordu, bugün bu fiyat 300 bin TL üzerinde. Projemiz yaklaşık 5 ay gibi kısa bir sürede yüzde 12 oranında prim yaptı. Projemizin 18-20 aylık sürede yüzde 38 oranında prim yapacağına inanıyoruz" dedi. Nivo İstanbul'un Basın Ekspres akışındaki en önemli kavşağın tam üzerinde bulunduğunu ifade eden Yılmaz, yapımı devam eden metronun da projenin değerine değer katacağım belirtti. 


'TÜRKİYE GÜÇLÜ VE LİDER ÜLKE'

Yılmaz, "2016 yılı için yüzde 6-7 civarında yabancılara satış öngörmüştük. Yabancılara satış şu an yüzde 10 civarında, bu hedeflediğimizin üzerinde. 2017 yılından itibaren yabancılara satışın artmasını, 2017 yılında yüzde 15 civarında gerçekleşmesini bekliyoruz. 2018'de teslim süresinin yaklaşmasıyla bu oran yüzde 18-20 seviyesine ulaşacaktır" şeklinde konuştu. 


Neba Yönetim Kurulu Başkam Tarek Elkasabi ise şu açıklamayı yaptı: "Türkiye, bölgenin güçlü ve lider ülkesi. Her şeye rağmen Türkiye'nin ekonomik kurumlan ve ekonomi yönetiminin güçlü ve sağlam olduğunu gördük, İstanbul, büyük bir süratle ilerleyen kentsel dönüşümle, yeni gayrimenkul yatırımlarıyla daha da güzelleşecek."

 

6 BLOKTAN MEYDANA GELİYOR

Nivo İstanbul'un 1 bloğu 'serviced apartments'3 bloğu home-ofis ve 2 bloğu ise konut olacak. 


Semte açık, trafik ve yaya giriş çıkışına açık alışveriş caddesi yer alacak. Proje, Basın Ekspres Yolu ve Güneşli E-5, TEM ve sahil yolunu birbirine bağlayan bir kavşak noktasında konumlanıyor ve Kuzey Marmara Otoyolu'na da kolayca bağlanma imkanı sunuyor. Teslim tarihiyle aynı yıl açılacak Fatih Metro İstasyonu'nun hemen yanı başında yer alan Nivo İstanbul projesi; çok çeşitli ulaşım imkanlarının kesişim noktasında yer alıyor. 


30 DANIŞMANLI PROJE


Web: http://nivo.net/