Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Nova Mühendislik'ten yeni duvar sistemi: Moving Wall!

Nova Mühendislik tarafından geliştirilenMoving Wall duvar sisteminin projelerde uygulanmasına başlanıyor. Yeni duvar sistemi ile günümüzde konutlarda ve ofislerdeki sorunlar çözülecek..


Nova Mühendislik tarafından geliştirilmiş, Türkiye patentleri alınmış, yurt dışı patent başvuruları yapılmış olan Moving Wall duvar sisteminin projelerde uygulanmasına başlanıyor.


Günümüzde konutlarda ve ofislerde çok temel bir sorun var ve bu yeni duvar sistemi bu sorunu çok başarılı bir şekilde çözüyor.


Günümüzde konutlar standart ölçülerde yapılıyor, evi kullanacak kişilerin kendi ihtiyaçlarına göre mutfak ve odaların büyüklüklerini değiştirme şansı yok. Örneğin çocuksuz bir aileye çocuk odası gereksiz kalıyor, çok çocuklu aile ise aynı çocuk odasını küçük buluyor, mutfağın büyüklüğü çoğu zaman evin hanımının hayalindeki gibi olmuyor ya büyük ya küçük ama hiçbir zaman hayalindeki gibi değil... Sonuç olarak oda alanları sabit ve insanlar buna uymak zorunda.


Bu durum konutun satışını zorlaştırıyor, konutu veya ofisi alan kişiler onu ihtiyaçlarına göre kullanamıyor.


Nova Mühendislik şirketi, Moving Wall ile bu sabit oda büyüklüğü kavramını tamamen değiştiriyor. Mühendisler, odaların kendi duvarlarının özel bir sistemle kolayca hareket edebilmesini sağlayarak, mutfak ve odaların istendiği zaman kolayca büyütülüp, küçültülebilmesini sağlıyor.


Örneğin, çok çocuklu aileler çocuk odasını büyütebiliyor, çocuksuz aileler ise çocuk odasını küçültebiliyor veya tamamen odayı kaldırıp 3 1 evi bir anda 2 1'e dönüştürebiliyor. Ev satışında ve kullanımında mutfak çok önemlidir, mutfağın müşterinin isteğine göre büyüyüp küçülebilmesi evi alacak kişiler için büyük önem taşıyor. Bu duvar sistemiyle salonların alanları ise mobilyalara ve kullanım tarzına göre kolayca şekillendirilebiliyor.


Hareketli duvarlar ile bir daire her aile tipine uygun, ofisler ise çok daha verimli çalışma alanları haline geliyor. 


Hareketli oda duvarları evin ve ofislerin alanlarının kontrolünü tamamen kullanıcıya bırakılıyor.


Nova Mühendislik şirketi, Moving Wall hareketli duvar sistemini tanıtmak için Bursa İnşaat Fuar’ında olacak, fuarda bu duvar sistemini yakından inceleyebilirsiniz.  


Şirketin web sitesinde duvarlarla ilgili videolar ve kataloglar bulabilirsiniz.


http://muhendisliknova.com/