Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Nuhoğlu İnşaat

Nuhoğlu İnşaat 1986 yılında kuruldu. Konut projelerinden altyapı projelerine kadar birçok alanda faaliyet gösteren firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu’dur.Nuhoğlu İnşaat faaliyet alanları nedir?


1986 yılında kurulan Nuhoğlu İnşaat; konut projeleri, kamu projeleri, kent ve çevre düzenlemeleri, sağlık ve altyapı projeleri gibi birçok alanda hizmet vermeye devam ediyor.  En dikkat çeken projeleri arasında İstanbul Akvaryum, Aqua Florya Alışveriş Merkezi, Küçükkuyuport Lüks Konutları, Sinan Erdem Spor Kompleksi,  Cebeci Kapalı Olimpik Spor Kompleksi ve Şehir Parkı, Van 100 Yıl Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Bursa Hayvanat Bahçesi, Bayrampaşa Şehir Parkı gibi projeler yer alıyor.


Nuhoğlu İnşaat; İstanbul, Ankara, Bağdat, Erbil, Trablus, Almaata ve Katar’da ofisleri bulunuyor. Firmanın yaklaşık olarak 2.500 çalışanı bulunmaktadır. Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu’dur.


Nuhoğlu İnşaat hangi sertifikalara sahiptir?


Nuhoğlu İnşaat’ın sahip olduğu sertifikalar şunlardır: Hizmet Yeterlilik Belgesi, ISO 9001-2008, ISO 14001-2004, OHSAS 18001-2007.


Nuhoğlu İnşaat iştirakleri nedir?


1.Trend Construction Trade Company

2.İstanbul Akvaryum


Nuhoğlu İnşaat

Küçükkuyu Port 


Nuhoğlu İnşaat

Yenikent Toplu Konut Projesi


Nuhoğlu İnşaat

Irak-Bağdat Al Maamil Hastanesi


Nuhoğlu İnşaat hangi projeleri geliştirdi?


Kent Park Projeleri: Bayrampaşa Şehir Parkı, Cebeci Spor ve Şehir Parkı, Kasımpaşa Sururi Parkı, Yeşil Alan Çalışmaları.


Kamu Projeleri: Eğitim Yapıları Yeniden Yapım, Eğitim Yapıları Güçlendirme, Ankara İlksan Sosyal Donatı İnşaatları, Afyon Türk Telekom Eğitim Yapısı ve Konferans Salonu İnşaatı, Kırıkkale Alarm İskan Tesisi İnşaatı, Selimiye Kışlası Nizamiye Kapısı ve Emniyet Sistemi İnşaatı, İstanbul Levazım Maliye Okulu Şehitliği, Vapur İskeleleri Restorasyon, Esenler Halı, Kadıköy Belediyesi Ambalaj Atıkları Geri  Dönüşüm Merkezi, Balıkesi r Türk Telekom Binası.


Sağlık Projeleri: Van 100. Yıl Üniversite Hastanesi, Bağdat Al Maamil Hastanesi, Metret Hastanesi, Gümüşsuyu Askeri Hastanesi, Darülaceze Psikiyatrik Tanılı Sakinler Polikliniği ve Tesisi.


Özellikli Projeler: İstanbul Akvaryum, Aqua Florya AVM ve Eğlence Merkezi, Sinan Erdem Spor Salonu, Prime Plaza AVM ve Eğlence Merkezi, Bağcılar Spor ve Kültür Kompleksi, Cebeci Olimpik Spor Kompleksi, Bursa Hayvanat Bahçesi, Fatih Spor Kompleksi.


Konut Projeleri: Küçükkuyu Port Lüks Konut Projesi, Karabük Cevizdere Konutları, Protokol Yolu Konut Projeleri, Yenikent Toplu Konut Projesi, Kocaeli Üniversitesi Lojmanları.


Devam Eden Projeler: Bağdat Al Maamil Hastanesi, Bolu Kültür Parkı, Eğitim Yapıları Yeniden Yapım, Metret Hastanesi, Çırpıcı Çayırı Spor Parkı, Yenikapı Meydan Projesi, Sabiha Gökçen Hangar, Avrupa 1.Bölge 2011 Yılı 3.Kısım Projesi, Bağcılar Belediyesi Cadde ve Altyapı İşleri, Mersin Otoyol Bağlantı Yolları, Bağcılar Mehmet Akif Ersoy Bulvarı ve Fatih Caddesi Düzenlemeleri, Fikirtepe Lüks Konut Projesi, Adana-Kozan Ayrımı Mansurlu Projesi, Horasan-Karakurt Sarıkamış Projesi.


Nuhoğlu İnşaat iletişim bilgileri nedir?


Adres: İnönü Mah. Kartal Cad. No:86 34755 Kayışdağı, Ataşehir - İstanbul / Türkiye

Tel: +90 216 576 49 50 Faks: +90 216 576 74 66


Nuhoğlu İnşaat

Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali NuhoğluAli Nuhoğlu Fikirtepe projesi hakkında neler söyledi?


Nuhoğlu İnşaat’ın Gülsa İnşat ile ortak hayata geçirdikleri “Yenitepe Kadıköy” projesi hakkında Nuhoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu şu açıklamalarda bulundu:


Fikirtepe, İstanbul’un en gözde semti olacak. Kısa sürede metrekare fiyatları 6.000 doları bulacak. 5 yıliçinde 1.5 milyon metrekare alanda 40-50 bin konutun yer alacağı Fikirtepe, İstanbul’un merkezinde modern yaşamın tüm ihtiyaçlarını karşılayan tek semt olacak. İstiklal, Bağdat, Abdi İpekçi, Nispetiye ve Rumeli caddelerinin kalitesinde 5 ana cadde, tek bir semtte yürüyüş mesafesinde yeniden doğacak.


Fikirtepe 1800’lü yıllarda fikir üretilen bir merkezmiş. Dönüşümle birlikte tekrar eski kimliğine kavuşacak. 5 yıl içinde 1,5 milyon metrekare alanda hepsi birbirinden iddialı yaklaşık 50 bin konut yer alacak. İstanbul’un merkezinde, 5 ana arteri bulunan, bulvar ve caddelerin yer alacağı, planlı yapılaşmış yeni bir semt doğacak. Fikirtepe’de İstiklal, Bağdat, Abdi İpekçi, Nispetiye ve Rumeli Caddelerinin kalitesinde 5 ana cadde tek bir semtte yürüyüş mesafesinde bulunacak. Dünyanın önemli markaları, restoran ve galeriler bu caddelerde yer almak için yarışacak. Bizim projemiz “Yenitepe Kadıköy”de A+ kalitesinde 1.100 daireyi 4.400 TL’ye ön satışa çıkardık. Kısa sürede metrekare fiyatları 6.000 dolara ulaşacak. Çünkü İstanbul’un merkezinde tüm ihtiyaçları karşılayacak karma projelere sahip bu kadar geniş bir semt yok.


Nuhoğlu İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu hangi şirkete ortak oldu?


Yağmurpark İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, 75 bin lira sermaye ile 11 Şubat 2013 tarihinde kuruldu.  İnşaat taahhüt işleri yapacak olan firma; konut, işyeri, arsa alım satım işlerini de yapacak. Firmanın ortakları arasın Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu, Bige Gülhan Gündüz ve Lütfi Üçok var.


Nuhoğlu İnşaat


Yenitepe Kadıköy projesinin özellikleri nedir?


Fikirtepe’de bulunan proje 21 katlı 4 blok şeklinde tasarlandı. 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 dairelerin yer aldığı Yenitepe Kadıköy, 30 bin metrekare alan üzerine hayata geçirildi. Daire büyüklükleri 62 metrekare ile 302 metrekare arasında değişti. 


Projede toplam 1.100 adet daire yer alırken, peyzaj mimarisi DS Mimarlık tarafından yapıldı. Yenitepe Kadıköy projesinin tasarımlarını da Tabanlıoğlu Mimarlık üstlendi. 


2015 yılı içinde teslim edilmesi planlanan Yenitepe Kadıköy’de konutların metrekare birim fiyatı 4 bin 400 TL’den başladı. 


Telefon: 444 4 616 Web Adresi: www.yenitepekadikoy.com