Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Nuran Demirtaş kimdir?

2000 yılında OKYANUS Müh ve İnş. A.Ş. nin kuruluşunda yer alan İnşaat Mühendisi Nuran Demirtaş kimdir?


Nuran Demirtaş, özgeçmişini şu şekilde anlatıyor; "1993 ile 2000 yılları arasında çok sayıda okul, banka, kültür merkezi, hastane inşaatlarında şantiye şefliği ve proje koordinatörlüğü yaptıktan sonra 2000 yılında OKYANUS Müh ve İnş. A.Ş. nin kuruluşunda yer aldım. 


Proje ve uygulama işlerinde faaliyet gösteren şirketimiz bünyesinde çeşitli altyapı ve üstyapı inşaatlarının uygulamalarını gerçekleştirmekle beraber, aynı zamanda koruma ve restorasyon dalında ülkemizde pek çok önemli eserin projesinde yer aldım. 


Bunlardan bazıları;  Ankara  PTT Pul Müzesi, Şanlıurfa EDESSA Arkeoloji Müzesi, Şanlıurfa Haleplibahçe Mozaik Müzesi, Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi, Ziya Gökalp Müzesi, Aspendos Antik Tiyatrosu, Myra Antik Tiyatrosu, Ayasofya Müzesi Cepheleri, Sirkeci Tren Garı, Uzunköprü Taş Köprüsü, Bergama Tümülüsü, Kubad Abad Sarayı, Hatay St. Pierre Kilisesi, Diyarbakır İçkale Surları, Mardin Kalesi, Bitlis Kalesi, Rumkale, Halıcıoğlu Kışlası, Heybeliada Deniz Lisesi ve Komutanlığı, Beykoz Abrahampaşa Çiftliği, Marmara Üniversitesi Başıbüyük Sağlık Yerleşkesinin Fakülte ve Yüksekokulları. Anılan yapılardan bazıları UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası Listesinde yer almaktadır."


Okyanus Mühendislik ve İnşaat

2000 yılında kuruluşundan itibaren çeşitli kamu kuruluşlarında üstyapı ve altyapı uygulamaları ile projeleri alanında faaliyet göstermektedir. 


Bunlardan arasında Ankara PTT Pul Müzesi, Şanlıurfa EDESSA Arkeoloji Müzesi, Şanlıurfa Haleplibahçe Mozaik Müzesi, Aspendos Antik Tiyatrosu, Bergama Tümülüsü, Kubad Abad Sarayı, Hatay St. Pierre Kilisesi, Diyarbakır İçkale Surları, Bitlis Kalesi, Rumkale, Heybeliada Deniz Lisesi ve Komutanlığı, Beykoz Abrahampaşa Çiftliği, çok sayıda tescilli cami ve kale yer almaktadır.