Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Nurettin Eroğlu

Tekstilden inşaata geçen işadamlarının önemli temsilcilerinden biridir. Colins diye bilinen tekstil markasının sahibi iken, Eroğlu Gayrimenkulü kurarak inşaat işine girmiştir.


Nurettin Eroğlu


Nurettin Eroğlu kimdir?


Nurettin Eroğlu 1961 Aksaray doğumludur. İstanbul’a 1976 yılında gelmiş ve Mithat Giyim ile konfeksiyon hayatına atılmıştır. Kardeşleri ile birlikte 1983 yılında kendi atölyesini ve Eroğlu şirketini kurmuştur.  Tekstilde takım elbise yapımı ile başlayıp Colin’s Jeans olarak devam etmiştir. 1994 yılında yurtdışına açılan firma, 1998 yılında ise Avcılar’da fabrika kurmuştur. 2001 yılında ise Çorlu’da açtıkları fabrika ile günümüze kadar kazançlı yatırımlarına devam etmiştir. 


Nurettin Eroğlu nerede yaşıyor?


Nurettin Eroğlu, Çatalca’da yaptıkları villalarda 7 kardeşi ile birlikte yaşıyor. 3 katlı 550 metrekare olan villa, 31 dönüm arazi üzerine inşa edilmiş. İnşaat işine atılmadan 2002 yılında yapılan villalarda yeşillik ön planda tutulmuş. 200 metrekare büyüklüğünde bir salonu olan villanın duvarlarında İstanbul tabloları yer alıyor. 7 villanın yer aldığı projede bir de sosyal tesis mevcut. Burada, bilardo salonu, yemek salonu, tüm manzarayı görebilecek bir teras ve Türk hamamı da yer alıyor. Nurettin Eroğlu ise burada en çok saunayı seviyor. 


Eroğlu ailesi kışın ise Florya’da birbirine komşu olarak yaşamaya devam ediyor. Akşam 8-9 gibi eve gelen Eroğlu, koşu parkurunda her akşam 1 saat koşuyor. 


Nurettin Eroğlu, Eroğlu İnşaat’ı nasıl kurdu, ne tür işler yapıyor?


1997 yıllında Eroğlu ailesi tarafından kurulan Eroğlu İnşaat, konut, alışveriş merkezi ve ticari gayrimenkul projeleri yapmıştır. Bugüne kadar Beylikdüzü, Ümraniye, Merter, Kâğıthane, Florya, Büyükçekmece, Küçükçekmece, Seyrantepe, Tekirdağ, Antalya ve Bursa'da projeler geliştirdi. 


Eroğlu İnşaat, 2008'de açılan ve Hollandalı Corio tarafından satın alınan Tekira AVM'nin iş geliştirme ve inşaat süreçlerini yönetiyor.  Ümraniye Akkom Ofis Park projesini 2009 yılında hayata geçiren Eroğlu, Oksizen Konakları’nı 2010 yılında teslim etmiştir. İstanbul Lounge projelerine başlayan firma, 2011 yılında  İstanbul Lounge 2, Yenimoda Evleri, Platform Merter, Florya Ekşinar Konakları, Ofishane, Bursa Harmony Towers  projelerinin yapımına başlamıştır. 2012 yılında ise Erasta Antalya projesine ve Seyrantepe'deki yeni projesine başlamıştır.

İş hayatına Colin’s ve Loft’la atılan Nurettin Eroğlu, Eroğlu Holding bünyesinde bu iki firmada yer alıyor. 1997 yılında 115 bin metrekare kapalı alana sahip olan Ers Örme Sanayi’yi inşa etmiştir.  Ardından 2003 yılında Colin’s ve Loft’un 45 bin metrekareye sahip olan fabrikalarını kurmuştur. Sırasıyla da konut, avm, ofis projeleri yapmaya devam etmiştir. 


Eroğlu projeleri hangileri ve nerelerde yer alıyor?


Eroğlu Gayrimenkul tarafından yapılan konut projeler; Seyrantepe projesi, Harmony Towers, Platform Merter, Florya Ekşinar Konakları, İstanbul Lounge, İstanbul Lounge 2, Yenimoda Evleri, Sarıyer Oksizen Konakları.

Eroğlu Gayrimenkul tarafından yapılan ticari projeler; Erasta Antalya Retail Park&Mall, Esenyurt Logistic Center, Eroğlu Ofishane, Ümraniye Akkom Ofis Park, Tekira AVM, Bursa Bahause projesi.Projeler hakkında kısa bilgiler;

Nurettin Eroğlu


Eroğlu Seyrantepe projesi; projenin teslimleri 2016 yılında yapılacak. 830 konut proje içerisinde yer alıyor ve bu konutlar 1+0’dan 4+1’e kadar alıcılara sunuluyor. Proje bünyesinde güneşlenme alanları, kapalı çocuk oyun alanı, açık yüzme havuzu, spor salonu, kapalı yüzme havuzu, buhar odası ve sauna bulunuyor.


Nurettin EroğluHarmony Towers; 23 ve 28 katlı 2 kuleden oluşan projede konut sayısı 323. 2013 yılının Eylül ayında teslim edilmesi planlanan konutlar, 1+1’den 4+1’e kadar tasarlandı. Proje bünyesinde yarı olimpik yüzme havuzu, aerobik salonu, fitness salonu, alışveriş caddesi, çocuk oyun alanları, tenis kortları, otopark, hobi alanları yer alıyor.

Platform Merter; 42 bin 300 metrekare inşaat alanına sahip projede 1+1’den 5+1’e kadar konut seçenekleri sunuluyor. 111 konutun yer aldığı Platform Merter evleri 2013 yılının Mayıs ayında teslim edilecek.


Nurettin Eroğlu


İstanbul Lounge; Halkalı’da yer alan Lounge Evleri, 1 ve 2 olmak üzere ayrılmış durumda. Lounge 1’de 792 konut yer alırken 1+1’den 3+1 dublekse kadar daire seçenekleri sunuluyor. Lounge 2’de ise 605 konut yer alıyor. 1+1 ve 4+1 konut seçenekleri bulunuyor. Ayrıca iki projenin ortak özellikleri şu şekilde: mini futbol sahası, fitness salonu, yürüyüş, koşu alanları, çocuk havuzu, çocuk parkı, dev satranç, hobi alanları basketbol sahası, tenis kortu, çocuk kulübü, açık ve kapalı yüzme havuzu ve saunanın bulunması.
Önerilen Bağlantılar : TOKİ Aksaray kura