Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Nurol Tower

Çağlayan'da, Adliye'nin çok yakınında, E5 kenarında gökyüzüne uzanan kuledir. Sadece home ofislerden oluşan kulede ofislerin metrekare fiyatı 5 bin dolar ile 7 bin 500 dolar arasında değişiyor.Proje künyesi

Lokasyon: Çağlayan

Toplam arsa: 7 dönüm

İnşaata başlama tarihi: 2011

İnşaatı bitirme tarihi: 2014

Yatırım bedeli: 140 milyon dolar

Ünite sayısı: 242 adet ev-ofis, 12 adet ofis ve 36 dükkan/mağaza olmak üzere toplam 291 adet bağımsız bölüm

Mimarı: Turgut Toydemir/Piramit Mimarlık


Fiyat ve ödeme

Metrekare fiyatları: 2013’ün Mart ayında açıklanan metrekare birim fiyatları 5 bin dolar ile 7 bin 500 dolar arasında değişiyor.

Ödeme koşulları: Ofislerin toplam tutarının yarısı banka kredisine uygun.


Proje konumu 

Çevrede yer alan önemli noktalar: İstanbul Adalet Sarayı, Trump Tower, Cevahir Alışveriş Merkezi, Florence Nightingale Hastanesi

Çevre yollara uzaklığı: Çağlayan Meydanı ve Mecidiyeköy’e, Kabataş-Bağcılar Metro hattına ve Metrobüs duraklarına yürüme mesafesinde.


İletişim Bilgileri

444 64 96 

www.nuroltower.com.trNurol Tower


Nurol Tower özellikleri nedir?


Çağlayan’da Yıldız Teknik Üniversitesine ait 7 dönümlük arazi üzerinde inşa edilen Nurol Tower projesinin yatırım bedelinin 150 milyon dolar olduğu açıklandı. Burol GYO, TOKİ’den 111.8 milyon TL’ye aldığı arazi üzerine 42 katlı kule inşa etti.  “ev-ofis-ev” konsepti ile tasarlanan projenin yüksekliği ise 160 metre oldu. Projede yer alan bağımsız bölümler 50 metrekare ile 1.000 metrekare arasında değişen büyüklüklerde tasarlandı. 2014 yılında teslim edilmesi planlanan Nurol Tower projesinde yeşil alan için ise 4 bin metrekarelik bir alan ayrıldı. Nurol Tower projesi için LEED Sertifikasına başvuruda bulunulup, MESA ve TAO projeye ortak oldu.


Nurol Tower

VIP HizmetlerNurol Tower’da sunulan hizmetler neler?


242 adet ev-ofis, 12 adet ofis ve 36 dükkan/mağaza olmak üzere toplam 291 adet bağımsız bölümden meydana gelen projenin dikkat çeken özellikleri ise şöyle; Concierge hizmetleri, Toplantı salonları, VIP restoranlar, Özel yemek salonları, Sky Lounge,"Harcadığın kadar öde" maliyet yönetim sistemi, Otopark ve vale Parking, Ortak kullanıma açık banka ATM’leri, Donanımlı güvenlik, Restoran ve kafe alanları, Eczane, kuaför, lostra gibi pek çok hizmet ünitesi, Copy Center.


2011 Kasım ayında inşaat ruhsatı alınan proje, 9773 Ada 3 parsel arazi üzerine inşa edildi. Maksimum teknoloji kullanılarak inşa edilen Nurol Tower’da en az yüzde 40 enerji tasarrufu ve  yüzde 60 su tasarrufu yapılması planlandı. Bina içinde bulunan çarşı sayesinde de iş ortamında uzaklaşmadan günlük ihtiyaçları karşılamak mümkün hale getirildi.


Turgut Toydemir/Piramit Mimarlık tarafından tasarlanan projede yalın bir mimari kullanıldı. Projenin işletmesini ise Nurol GYO’nun işletme ortağı Alman kökenli RGM firması üstlendi.Nurol Tower

Musa AykaçNurol GYO Genel Müdürü Musa Aykaç, MIPIM Fuarı’nda Nurol Tower için neler söyledi?


12 – 15 Mart’ta Cannes’da gerçekleşen MIPIM Fuarı’nda Nurol GYO, Nurol Tower projesini tanıttı. Nurol GYO Genel Müdür Musa Aykaç proje ile ilgili şu yorumlarda bulundu:


“140 milyon dolar yatırım bedeli olan projemize başlarken TOKİ'ye 111.8 milyon TL hasılattan pay garantisi vermiştik ancak daha sonra aldığımız kararla tüm tutarı peşin ödeyerek tapuyu aldık. Şu anda inşaatın bazası tamamlandı ve haftada bir kat çıkarak kulenin inşaatına başladık.”Nurol Tower


Nurol Tower ne zaman satışa çıktı?


Nurol Tower projesinin 26 Mart 2013 günü düzenlenen lansman toplantısında konuşan Nurol GYO Genel Müdürü Musa Aytaç, projede ertesi gün itibariyle resmi satışların başlayacağını söyledi. 243 bağımsız birimin satışta olduğunu vurgulayan Aytaç, lansman öncesi yaklaşık yüzde 20 oranında satış yaptıklarını söyledi. İstanbul’un önemli merkezlerinden biri olarak kabul edilen Mecidiyeköy’de bulunan Nurol Tower projesinde metrekare fiyatının 5 bin dolardan başladığını ifade eden Aytaç, projenin tüm fonksiyonları ile Haziran 2014'te teslim edileceğini belirtti.


Musa Aykaç ayrıca projede Türkiye’nin önde gelen mimarlık, mühendislik ve danışmanlık firmalarının bir araya gelerek çalıştığını da kaydetti. Projenin, yerli ve yabancı müşterilere açık olacağını söyleyen Musa Aykaç, “Özellikle toplu ulaşım merkezine yakınlığı, Adalet Sarayı’na ve önemli hastanelere yürüme mesafesinde olmasından dolayı Nurol Tower’a avukat, doktor, mali müşavirler, sigorta şirketleri gibi serbest meslek sahipleri ile küçük, orta ve büyük ölçekli şirketlerden talep alıyoruz.  İlk etaptaki dairelerimizi çok özel başlangıç fiyatları ile satışa çıkarıyoruz. Amacımız, bize güvenerek yatırımlarını projemizde değerlendiren bireysel ve kurumsal müşterilerimize alternatif yatırım araçlarına kıyasla daha fazla kazandırmaktır. Şirket olarak bir yandan şehre ve şehirliye kaliteli bir yaşam ve gelecek güvencesi sunuyoruz bir yandan da yatırım piyasalarında güvenli bir alternatif oluşturuyoruz. Nurol Holding’in itibarı, Nurol GYO’nun yetenekleri ve bizlere güvenen yatırımcılarımızla, her projemizde fark yarattığımıza ve değer ürettiğimize inanıyoruz” diye konuştu.

Nurol Tower

EvOfisEv konsepti nedir? 


Nurol Tower, nitelikli bir iş merkezinin sunduğu ayrıcalıklar ile lüks bir residence’ın konforunu tek bir yapıda buluşturuyor.  Proje, merkeze hâkim konumu, fonksiyonel tasarımı ve teknolojik altyapısının yanı sıra yatırımcılarına kazandırdığı prestijle de öne çıktıyor. “EvOfisEv®” konseptiyle örnek bir model oluşturan proje, inovatif özellikleriyle de dikkati çekiyor. Musa Aykaç, “Nurol Tower’da uyguladığımız yükseltilmiş döşeme ile tüketicilere A sınıfı nitelikli bir plazada olması gereken tüm fonksiyonları  sunuyoruz. Konut sahibi, ihtiyacı doğrultusunda dilediği metrekarede konutu alabiliyor, ev, ofis, ya da ‘EvOfis’ olarak nasıl kullanmak istiyorsa mekânı ona göre dizayn edebiliyor” dedi.Nurol Tower


Nurol Tower’ın mimari özellikleri neler?


Nurol Tower projesi, Amerikan Yeşil Binalar Konseyi tarafından verilen Yeşil Bina Sertifikası LEED Gold kriterlerine göre inşa ediliyor. Projenin fonksiyonel özelliklerinden biri, enerji tüketiminde yüzde 40 verimlilik sağlamayı hedeflenmesi. Tüm üniteleri güney, güney-doğu ve güney-batı yönüne bakacak şekilde üçgen formasyonlu inşa edilen Nurol Tower’da, bu sayede güneş enerjisinden maksimum düzeyde yararlanılacak. İnşaatında kullanılan tüm malzemelerin insan sağlığına zarar vermeyen ürünlerden seçildiği projede, enerji tasarrufuna yönelik uygulamalar ve “harcadığın kadar öde” maliyet yönetim sistemi sayesinde aidat miktarlarında da avantaj sağlanıyor. 


7 bin metrekare alan üzerinde inşa edilen EvOfisEv projesi Nurol Tower'da 243 adet home ofis, 12 ofis ve çarşı katında 36 dükkan ve mağaza olmak üzere 291 bağımsız birim yer alıyor. Üçgen formda tek blok halinde ve 32 katlı kule mimarisiyle inşa edilen Nurol Tower, 73 metrekare ile 193 metrekare arasında değişen büyüklüklerde “EvOfisEv”  seçenekleriyle faklı yaşam alternatifleri sunuyor. Nurol Tower


Nurol Tower projesinde metrekare birim fiyatları kaç TL’den başlıyor?


2012 Ağustos ayında ön satışların başladığı projenin 2013 Mart ayında güncellenen metrekare birim fiyatları 5 bin dolar ile 7 bin 500 dolar arasında satışa sunuldu.  Ofis fiyatının yarısına kadar da banka kredisi kullanılabiliyor.Nurol Tower projesine ulaşım nasıl sağlanıyor?


Metro ve Metrobüse oldukça yakın konumda inşa edilen Nurol Tower, Çağlayan Meydanı ve E-5’e de oldukça yakın konumda yer alıyor. İstanbul Adalet Sarayı’na ve Florence Nightingale Hastanesi’ne yürüme mesafesinde bulunan projeye, Mecidiyeköy’de ve yeni yapılacak Kabataş - Bağcılar metrosunun hemen yanında yer alıyor.


Nurol Tower

 


Nurol Tower satış ofisi nerede yer alıyor?


Çağlayan İzzet Paşa Mah. Yeni yol cad. No:1 34387 Şişli / İstanbul

444 64 96 

www.nuroltower.com.tr
Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016, Anneler günü konut kampanyaları