Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Oktay Cebeci - Cebeci İnşaat

Rotasını Kayseri'den Alanya'ya çevirmiş bir müteahhit. Oktay Cebeci, şirketi Cebeci İnşaat ile Villas, Cebeci Kestel, Cebeci Residence, Atlantis Residence, Blue Bay Residence , Alanya Country Club ve Azura Park projesini hayata geçirdi.Oktay Cebeci
Cebeci İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Cebeci

Oktay Cebeci kimdir?

Oktay Cebeci, Kayseri'de 10 yıl konut üretip sattıktan sonra rotasını Alanya'ya çevirmiş. Cebeci İnşaat de 1982 yılında Alanya'da kurulmuş. Cebeci İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Cebeci'nin mühendis olan büyük oğlu Ahmet Cebeci ile mimar ve strateji uzmanı küçük oğlu Ayhan Cebeci, halen yardımcıları olarak görev yapıyor.

Ticari ve turistik proje inşaatlarında uzmanlaşan Cebeci İnşaat, daha çok Alanya'da inşa ettiği villa, apartman ve otellerle biliniyor. Alanya'nın farklı yerlerinde bin 500 konut ve 2 otel inşa eden Cebeci İnşaat'ın başlıca projeleri Villas, Cebeci Kestel, Cebeci Residence, Atlantis Residence, Blue Bay Residence ve Alanya Country Club olarak sıralanıyor. Şirket, geçen ocak ayında 607 konutluk Azura Park projesini de satışa çıkardı. 26 dönüm arazi üzerine 60 milyon TL'lik yatırımla hayata geçirilen projede tatil köyü ve konut konsepti tek bir projede birleştiriliyor.

Oktay Cebeci, Cebeci İnşaat’ı kimlerle birlikte yönetiyor?

Cebeci İnşaat Şirketi 1982 yılında Oktay Cebeci tarafından Alanya'da kurulmuştur. Oktay Cebeci, şirketin kurucusu ve yöneticisidir. İki oğlu da yönetici yardımcılarıdır. Büyük oğlu Ahmet Cebeci deneyimli bir mühendis ve yerel planlama kanunları ve ulusal inşaat standartları konusunda uzmandır. Küçük oğlu Ayhan Cebeci çok başarılı bir mimar ve pazarlama stratejileri uzmanıdır.

Cebeci İnşaat Şirketi yaşam, ticari ve turistik proje inşaatlarında uzmanlaşmıştır. Bunlar içerisinde Alanya Türkiye'de daireler, villalar, ticari mekanlar, oteller ve apartmanlar yer alır.

Bugüne kadar Alanya'nın farklı yerlerinde 1500 daire ve 2 otel, Cebeci Şirketi tarafından inşa edilmiştir. 

Oktay Cebeci hangi konularda haber oldu?

Alanya'da hayırseverin yaptırdığı bin 500 kişilik cami hizmete açıldı (Bugün Gazetesi, Nisan 2013)

Antalya'nın Alanya ilçesinde, hayırsever Oktay Cebeci'nin yaptırdığı bin 500 kişilik cami törenle hizmete açıldı. Daha önce Mahmutlar beldesine sağlık ocağı yaptıran hayırsever Oktay Cebeci, kendisi ve eşinin de isminin verildiği bin 500 kişilik cami yaptırdı. 

Geçen yıl Yeni Mahalle'de yapımına başlanan Oktay-Hanife Cebeci Camii, bugün törenle hizmete açıldı. Zemin katında 200 metrekare dershane, 130 metrekare lojman, gasilhane, bahçe ve tuvaletleri bulunan cami kalabalık bir katılımla açıldı. Oktay Cebeci'nin, evlatlarıyla birlikte Alanya'ya büyük katkıları olduğunu ifade eden AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Cebeci'nin, bu bölgeden para kazanmadığı halde ilçeye yatırım yaptığına dikkat çekti. Aile olarak hayırlarını da yaptığını dile getiren Çavuşoğlu, güzel mimarisiyle beldeye cami kazandırdığı için kendisine teşekkür ettiğini dile getirdi.

Camiye arsalarını bağışlayan Emine Yoğurtçu'ya, Dulkadın Sezer'e, Zafer Uğur ve Yaşar Topçu'ya da çok teşekkür ettiğini dile getiren Çavuşoğlu, "Bu insanlar, isteselerdi bu arsaları kendi evlatlarına miras bırakabilerlerdi. Arsa üzerine katlar dikebilirlerdi. Ancak böyle hayırlı bir işe bağışladılar. Allah hayırlarını kabul etsin." dedi.

İL MÜFTÜSÜ ÇELİK: CAMİLERİ YAŞAM MERKEZLERİ HALİNE GETİRİYORUZ

Hadisi şerifte, 'Kim Allah için bir mescit inşa eder, Müslümanların hizmetine arzederse Allah ona Cennet'te bir köşk yapar.' diye buyurulduğunu dile getiren Antalya İl Müftüsü Ahmet Çelik, Diyanet İşleri Başkanlığı olarak camileri bir yaşam merkezi haline getirmeye çalıştıklarını kaydetti. Camilerin, sevinçlerin başladığı ve dalga dalga evlere, mahalle ve şehirlere yayıldığı mekanlar olduğunu belirten Çelik, "Yine bu camiler Allah'ın bize verdiği bu ömrü tamamlayıp son yolculuğumuza çıkarılacağımız yerlerdir. Dualar okuyarak uğurlandığımız mekanlardır. Camiler merkezlerimizdir. Bugün Diyanet İşleri Başkanlığı olarak camileri, birbirlerimizi daha çok görerek, birbirimizi daha sık fark edecek ve yaşamaya çalıştığımız yaşam merkezleri yapmaya çalışıyoruz. Onun için camilerimizi namaz için koşa koşa gelip gitme yerleri olarak görmeyelim. Buraların bir ilim, irfan merkezi, sosyal dayanışma, sosyal buluşma merkezi olarak algılamaya çalışalım." diye konuştu.

Törenden sonra kurdela kesimi yapılarak cuma namazı kılındı. Cuma namazından sonra cemaata döner ve ayran ikramı yapıldı.

Bankacılar Azura Park'ta buluştu (Yenialanya.com, Nisan 2013)

Garanti Bankası Alanya Şubesi çalışanları ve müdürleri, Mahmutlar’da bulunan Azura Park'ın eşsiz büyüsünde nezih bir akşam yemeği yediler. 

Azura Park Projesi'yle adını tüm dünyaya duyuran Cebeci İnşaat'ın sahibi Oktay Cebeci'nin organize ettiği yemeğe Garanti Bankası Alanya Şube Müdürü Bülent Toprak ve şube çalışanları katıldı. Oldukça sıcak bir ortamda geçen yemekte Gitarist Muzaffer Göksel Sazan, harika bir performans sergiledi. Şube Müdürü Toprak, nazik davetleri dolayısı ile Cebeci İnşaat'ın sahibi Oktay Cebeci'ye teşekkürlerini sundu. Toprak, "Geceye katılan tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim. İnanıyorum ki bu ekip ile daha büyük başarılara imza atacağız" dedi.

Cebeci'den anlamlı davet (Haber Alanya, Mart 2011) 

Aanya'nın inşaat sektöründe tanınmış iş adamlarından Oktay Cebeci, geçtiğimiz akşam Damlataş Restaurant'ta kendi yaptırmış olduğu Mahmutlar Oktay Cebeci Sağlık Ocağı'nın çalışanlarına yemek düzenledi.

1982 yılından bu yana Cebeci İnşaat adıyla Mahmutlar Beldesi'nde hizmet veren Oktay Cebeci, kendi yaptırmış olduğu Mahmutlar Oktay Cebeci Sağlık Ocağı'nın personeline yemek düzenledi. Damlataş Restaurant'ta geniş bir katılımla gerçekleştirilen geceye, hayırsever iş adamı Oktay Cebeci, Sorumlu Hekim Mevlüt Sönmez, sağlık çalışanları ve aileleri katıldı. Sanatçı Damla'nın sahne aldığı Damlataş Restaurant'ta düzenlenen davete katılan herkese teşekkür eden Cebeci, Bu anlamlı davetimize katılıp bizi kırmadığınız için çok teşekkür ederim dedi. Davetliler, eşleriyle birlikte oldukça keyifli bir akşam geçirdiler.

Cebeci İnşaat’tan Akdeniz Bölgesi’nin en büyük residence projesi (Kobipostasi.net,  Temmuz 2011) 

30 yıllık deneyimiyle Akdeniz bölgesinin büyük inşaat firmalarından olan Cebeci İnşaat, bölgenin en büyük residence projesini hayata geçirdi.

Türkiye’nin popüler turizm şehri Alanya yöresinde inşaatına başlanan ve Akdeniz kıyılarında konumlanmış özgün ve eşi görülmemiş rüya gibi bir proje olan Azura Park Residence kompleksi 26 bin metrekarelik bir alan üzerinde gerçekleştiriliyor.

Cebeci İnşaat’ın kurucusu, Oktay Cebeci’nin Yönetim Kurulu Başkanı olarak; büyük oğlu Ahmet Cebeci (İnşaat Mühendisi) ve küçük oğlu Ayhan Cebeci’nin (Mimar) Başkan Yardımcıları olarak görev yaptığı Cebeci İnşaat’ın gerçekleştirdiği Azura Park Residence kompleksi 3 ayrı yaşam alanından oluşuyor.

Projede 1 + 1 den 3 + 1′e kadar değişen daire tipleri mevcut. 607 adet toplam dairenin yanı sıra özel penthouse’lar da bulunuyor. Sayısız seçeneklerin de sunulduğu projede daireler 148 bin ile 638 bin lira arasında satışa sunulurken, Denizbank’la yapılan anlaşma neticesinde, 1 + 1 daireye ayda 995 TL.’ den başlayan taksitler ile ödeyerek sahip olunabiliniyor. Daire sahipleri tapularını hemen teslim alıyor. Ayrıca dairelerini kendileri ya da yönetim firması aracılığıyla ile kiraya vererek kullanmadıkları zamanı günlük en az 120 TL.’den değerlendirebiliyorlar.

Azura Park kompleksi içinde; resepsiyon, lobi, 2400 m2 açık havuz, kapalı havuz, açık ısıtmalı havuz, havuz içi jakuziler, çocuk havuzları, havuz içi küçük adacıklarda güneşlenme alanları, sitenin özel plajı, shuttle servisi, su kaydırakları, aqua park, açık-kapalı otopark alanları, 24 saat özel güvenlik, sinema salonu, market, mağazalar, parklar, spor alanları, fitness, aerobik, tenis kortu, basketbol, plaj voleybolu, su sporları, restoranlar (A’la cart, Türk, İtalyan) bulunuyor.

VIP Restoranda doğum günleri, evlenme yıldönümünüzü kutlayabilir ya da düğünlerinizi yapabilirsiniz. Komplekste ayrıca, şark köşesi – nargile, şömine bar, disko, karaoke bar, SPA merkezi, güzellik salonu, buhar odası, jakuzi, Türk hamamı, kreş, çocuk kulubü, mini luna park ve eğlence merkezleri, bilardo, bowling, atari salonu, barbekü alanları, internet room yer alıyor.

Balık Evi'nde keyif yaptılar (Alanya Postası, Mayıs 2013)

Alanya'nın tanınmış simalarından Cebeci İnşaat Sahibi İşadamı Oktay Cebeci, yakın dostu Mehmet Özdemir ile Alanya Balık Evi’nde bir araya geldi.

İşadamı Oktay Cebeci ve yakın dostu Mehmet Özdemir, sohbet esnasında Alanya Postası Gazetesi Objektiflerine takıldı. İşadamı Oktay cebeci, 'Yakın dostum Mehmet Özdemir ile uzun zamandır işlerin yoğunluğundan görüşememiştik, hem biraz sohbet etmek, hemde kendisine balık sözümü yerirne getirmek için Alanya Balık Evi'nde bulaşalım istedik' dedi. Aynı gece Cosmo Elite Mağazası sahibesi Enise Ballı'da personeli ve arkadaşları Mehmet Kemal Göçmez ve Mustafa Yılmaz ile birlikte yemekte bir araya geldi. 


Önerilen Bağlantılar : TOKİ Kayseri kura