Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ömer Faruk Başaran MHP Kocaeli milletvekili aday adayı oldu!

Başaran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Başaran, MHP Kocaeli milletvekili aday adayı oldu..


Başaran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Başaran MHP'den Kocaeli milletvekili aday adayı oldu. 1965 İstanbul doğumlu Ömer Faruk Başaran, gayrimenkul satışında dünya şampiyonu olan Evrim Kırmızıtaş'ın eşi. 


Ömer Faruk Başaran kimdir?

Ömer Faruk Başaran ilk, orta ve lise tahsilini Gebze’de tamamladı. Yükseköğrenimini Londra’da USIU EUROPA – CAMPUS’da “İş İdaresi” dalında bitirdi. (1983 – 1987). Vatani görevini Marmaris Aksaz Karaağaç’ta kısa dönem deniz kuvvetlerinde tamamladı. 1987 yılında atıldığı iş hayatına, halen inşaat başta olmak üzere ticaret ve sanayi konularında yurtiçi ve yurtdışında faaliyet gösteren Başaran Grup Yönetim Kurulu Başkanı olarak devam etmektedir.


Ömer Faruk Başaran, 1990’lı yıllarda Atılım firmasını kurarak, Türkiye’de ilk defa sosyal hizmetlerde 14 branşta bir ilke imza atmıştır. Daha sonra Nur-iş Otomobil Organizasyon A.Ş. firmasını kurmuş ve kampanyalı otomobil organizasyonları gerçekleştirmiştir. Yine aynı yıllarda çeşitli inşaatları, kat karşılığı usulü ile yapmıştır. 1997 yılında Türk iş dünyasının önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) Gebze Şubesi’ni kurarak, Kurucu Başkanlığını yapmıştır.