Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ömer Meriç - Kraton İnşaat

Kraton İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi ve İç Mimar'dır. Ömer Meriç, Emir Sarıgül, Cemre Ceylan ve Serdar Altınbaş ile birlikte 2007 yılında Milimetrik İnşaat'ı; Ersin Aydeniz ile birlikte 2011 yılında Kraton İnşaat'ı kurmuştur. İşte Ömer Meriç kimdir? sorusunun cevabı...



Ömer Meriç - Kraton İnşaat
Ömer Meriç kimdir?


Ömer Meriç hangi okullardan mezun?


Ömer Meriç, 1980 yılında Trabzon’da doğdu. Zincirlikuyu Yapı Meslek Lisesi'nde lise eğitimini tamamladıktan sonra Uludağ Üniversitesi, İnşaat Teknikerliği ve İstanbul Kültür Üniversitesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümlerini bitirdi. 


Üniversite yıllarında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi kurucu Meclis Üyesi olarak görev yaptı.



Ömer Meriç iş hayatına hangi şirketle atıldı?


Aile şirketi olan ve sektörde 40 yıldır faaliyet gösteren Meriç İnşaat’ta çalışarak sektöre giriş yaptı. Meriç İnşaat ile İstanbul'un özellikle Şişli ve Mecidiyeköy bölgesinde birçok inşaat yaptı.



Ömer Meriç hangi firmaların kurucusu oldu?


"Aile kalabalık olduğu için işin içinde bir fiil 20 kişi bulunuyor. Benim karakterimde de genelle beraber ilerlemek pek yoktur. Ben mücadele edeyim, ben uğraşayım, ben yapayım isterim. Bu da mevcut Meriç İnşaat bünyesi içinde zor oldu" diyen Ömer Meriç, 2007 yılında Emir Sarıgül, Cemre Ceylan ve Serdar Altınbaş ile birlikte Milimetrik İnşaat'ı kurdu. 


Milimetrik İnşaat’ta 2007'den 2011'e kadar Beşiktaş, Sarıyer, Kadıköy, Beykoz, Ataşehir gibi merkezi bölgelerde yaklaşık 8 projeye imza attılar. Firmanın devam eden ve yeni başlayacak yeni projeleri bulunuyor.


Ömer Meriç, 2011 yılında Ersin Aydeniz ile birlikte Kraton İnşaat'ı kurdu. Kraton İnşaat, Ataşehir Şerifali’de  ilk projesi Quant Residence’ı satışa sundu.



Ömer Meriç ve Kraton İnşaat iletişim bilgileri nelerdir?


Kraton A.Ş.


Adres: Basın Ekspres yolu Değirmenbahçe Cad.No:5 Bahçelievler / Çobançeşme / İstanbul 

Tel: +90 212 579 70 79 

Fax: +90 212 579 07 48



Satış Ofisi: 


Adres: Kavacık Cumhuriyet Caddesi Acarlar İş Merkezi F Blok No: 3 Beykoz – İstanbul

Web: www.kraton.com.tr