Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Omurga Yapı

Gittigidiyor'un Ebay'e satışından kazandıklarını bu şirkete sermaye yaptılar.


Gittigidiyor.com'u kuran ekibin inşaat şirketi:

Omurga Yapı


2011 yılında Gittigidiyor.com'un kurucuları Mehmet Erktin, Tolga Kabataş, Burak Divanlıoğlu, Serkan Borançılı ve Aydonat Atasever tarafından kurulan Omurga Yapı, gayrimenkul geliştirme ve yatırım şirketi olarak hizmet veriyor. 


55 milyon dolarlık portföy büyüklüğüne sahip olan Omurga Yapı'nın İstanbul Kağıthane'de Kağıt Ofis Park, Bodrum Gümüşlük'te Müşkülüm Çiftliği, Konya ve Kartal'da da geliştirmekte olduğu arsalar var. 


Hayattan herkesin eşit pay alabilmesi adına, dünyaya, Türkiye'ye ve insana saygılı projeler üretmeyi hedefleyen Omurga Yapı, sürdürülebilir tasarım ve sürdürülebilir iş modelleri yaklaşımını ile projelerine hayat veriyor. 


KAĞITHANE OFİS PARK


75 milyon yatırım maliyeti ile Kağıthane'de hayata geçirilen Kağıthane Ofis Park, bölgenin ilk kentsel dönüşüm projesi olma özelliği taşıyor. 55 bin metrekare inşaat alanına sahip projenin 33 bin metrekare kiralabilir alanı bulunuyor. 9 bloktan oluşan Kağıthane Ofis Park projesinde toplam 95 bağımsız birim yer alıyor. Ofislerin 233 metrekareden başlağıdığı projede esnek yapı sayesinde bir katta bin 300 metrekare ofis alanı oluşturulabiliyor. Yüzde 60 oranında doluluk oranına ulaşan Kağıthane Ofis Park'ta metrekare kira fiyatları ortalama 19 dolardan başlıyor. 


BODRUM MÜŞKÜLÜM ÇİFTLİĞİ


Bodrum Müşkülüm Çiftliği Gümüşlik'te yer alıyor. Mandalina Evleri, Avlulu Evler, Sakızlı Evler ve Vadi Evler olmak üzere 4 farklı konut seçeneğinden oluşan Bodrum Müşkülüm Çiftliği, toplam 27 dönüm alan üzerinde yükseliyor. Bin ağaçtan oluşan bir bahçenin içinde konumlanan proje, toplam 18 beyaz evden oluşuyor. Müşkülüm Çiftliğinde konutların büyüklüğü 90 ile 200 metrekare arasında değişiklik gösteriyor. Proje denize 3 dakikalım mesafede yer alıyor. 


OMURGA YAPI'DA KİM KİMDİR?


OĞUZ KÖSEBAY


1974 yılı İstanbul doğumlu.


Özel Dost Lisesi’nden mezun olduktan sonra İTÜ İnşaat Mühendisliği Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nü tamamladı.


Profesyonel kariyerine 1996 yılında Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş.’de proje mühendisi olarak başladı. 2000 yılında Tekfen Emlak Geliştirme Grubu’nun kuruluşu ile birlikte grubun çeşitli projelerinde görev aldı. 2006 – 2011 yılları arasında Tekfen Emlak Geliştirme ve Yatırım A.Ş. ve Tekfen OZ Gayrimenkul Geliştirme A.Ş.’de iş geliştirme, tasarım ve inşaat yönetimi bölümlerinde yöneticilik yaptı.


Eylül’2011 de Omurga Yapı Yatırımları A.Ş.’ye katıldı. Genel Müdür...


MEHMET ERKTİN


Mehmet Erktin, kariyerinin ilk 23 yılını Tekfen Holding’in Türkiye, Suudi Arabistan ve Almanya’daki çeşitli şantiye ve şirketlerinde geçirdi.

Mayıs 2011 sonunda Tekfen Holding Başkan Yardımcısı ve Tekfen OZ A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı iken ayrılarak Omurga Yapı Yatırımları AŞ’nin kuruluşuna katıldı.


Robert Koleji ve Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, Case Western Reserve University’de İnşaat Mühendisliği konusunda yüksek lisans yaptı. Harvard Business School’da Advanced Management Program’ını tamamladı.


SERKAN BORANÇILI


Serkan Borançılı, 1994-1998 yılları arasında Burak Divanlıoğlu ile serbest mimarlık, taahhüt ve inşaat işleri yaptı. 2001 yılında GittiGidiyor.com’un, 2005 yılında İstanbul.net projesinin, 2008 yılında UzmanTV.com ve Cimri.com projelerinin, 2009 yılında Timsah.com projesinin, 2010 yılında Markapon projesinin kurucu ortakları arasında yer aldı.

2009, 2010 ve 2011 yıllarında sırasıyla Pabbuc.com, Indirdik.com, Setrow ve Yenimoda.com projelerine melek yatırımcı oldu. 2011 yılında Omurga Yapı Yatırımları AŞ’nin kuruluşuna katıldı.


Ankara Yükseliş Koleji’nden mezun olduktan sonra, İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi’ni tamamladı.


AYDONAT ATASEVER


Aydonat Atasever, 2002 yılında GittiGidiyor.com’un ilk yatırımcı ortağı olarak projeye dahil oldu, 2005 yılında İstanbul.net projesinin, 2008 yılında UzmanTV.com ve Cimri.com projelerinin, 2009 yılında Timsah.com projesinin, 2010 yılında Markapon projesinin kurucu ortakları arasında yer aldı.

2008 ile 2011 yılları arasında Cimri.com projesinin genel müdürlüğünü yürüten Atasever, 2011 yılında Omurga Yapı Yatırımları AŞ’nin kuruluşuna katıldı.


İzmir Atatürk Lisesi’nden mezun olduktan sonra, İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi’ni tamamladı.


TOLGA KABATAŞ


Tolga Kabataş, 1994-1996 yılları arasında Arthur Andersen'de mali denetçi, 1996-1998 arasında ise Garanti Bankası'nda Kurumsal Finansman Bölüm Yönetmeni olarak çalıştı. 1999 yazında Citigroup'un New York merkezinde, medya sektörüne yönelik şirket evlilikleri ve stratejik ortaklıklar (Media M&A) konusunda yatırım bankacılığı yapmaya başladı. 2003 Haziran - 2004 Eylül arası NTV/CNBC-e'de Genel Müdür Yardımcılığı yaptığı dönem hariç, 2006 Mart'ına kadar Citigroup'daki Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdü.

Magnet Bilişim Hizmetleri'nin kurucularından olan Tolga Kabataş, GittiGidiyor.com ve Cimri.com projelerinin ortaklarındandır. 2011 yılında Omurga Yapı Yatırımları AŞ’nin kuruluşuna katıldı


Ankara Atatürk Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra, O.D.T.Ü Makina Mühendisliği'ni tamamladı.


BURAK DİVANLIOĞLU


Burak Divanlıoğlu, 1994-1998 yılları arasında Serkan Borançılı ile ile serbest mimarlık, taahhüt ve inşaat işleri yaptı. 2001 yılında GittiGidiyor.com’un, 2005 yılında İstanbul.net projesinin, 2008 yılında UzmanTV.com ve Cimri.com projelerinin, 2009 yılında Timsah.com projesinin, 2010 yılında Markapon projesinin kurucu ortakları arasında yer aldı.

2009, 2010 ve 2011 yıllarında sırasıyla Pabbuc.com, Indirdik.com, Setrow ve Yenimoda.com projelerine melek yatırımcı oldu. 2011 yılında Omurga Yapı Yatırımları AŞ’nin kuruluşuna katıldı.


Ankara Atatürk Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra, İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi’ni tamamladı.


WEB SİTESİ

http://omurgayapi.com/tr-tr/ana-sayfa.aspx