Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ondokuz Mayıs Üniversitesi yerleşkesindeki kaçak yapılar yıkıldı!

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Hukuk Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, yerleşkedeki kaçak yapılar yıkıldı...


Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Hukuk Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamada, Bafra'nın Yağmurca köyünde yer alan ve mülkiyeti hazineye ait taşınmazın, üniversitenin tarımsal uygulamaya dayalı deneysel çalışmalarında kullanılmak üzere Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğünün kararı ile kampüs alanı olarak kullanılmak amacıyla Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğüne tahsis edildiği açıklandı.


Üniversiteye tahsisli gayrimenkul üzerinde mevcut işgallerin sonlandırılması amacıyla Bafra Kaymakamlığına başvuru yapıldığı ve yapıların 13 Ekim'de yıkıldığı belirtilen açıklamada, yaşanılan sürecin hepsinin hukuksal olduğu da ifade edildi.


Milliyet gazetesinde yer alan habere göre Yalçın Haspulat tarafından açılan davanın reddedildiği de hatırlatılan açıklamada, "Sürekli zaman istenerek idaremiz oyalanmış ve Turizm Fakültesi Kampüsü içinde yapılması düşünülen plan ve projeler hayata geçirilememiştir. Bu nedenle 13 Ekim'de tecavüzün sonlandırılması amacıyla gayrimenkulün bulunduğu mevkiye gidilmiş, tüm tahrik, kışkırtma ve engellemelere rağmen jandarma, güvenlik güçleri ve üniversite personelimizin sabır, iyi niyet ve özverili tutum ve davranışları sonucunda yıkım işlemi gerçekleştirilerek işgal sonlandırılmıştır. Kamuoyunun bilgilerine sunulur."