Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ondörtüç Pendik'te 240 aya varan vadelerle ev sahibi olma fırsatı!

Cazip fiyat avantajlar sunan İnsay Yapı tarafından Pendik'te inşa edilen Ondörtüç Pendik'te tüm konutlara 240 ay vadeyle sahip olunabiliyor..


İnsay Yapı tarafından Pendik'te inşa edilen Ondörtüç Pendik'te tüm konutlar, 240 ay vadeyle satışa sunuluyor. Cazip fiyat avantajlarının sunulduğu Ondörtüç Pendik'ten ev almak isteyenler artık 20 yıl vadeyle gayrimenkul sahibi olabiliyor. 


20 yıl vadeli gayrimenkul satışlarının önünü açabilmek için yeni bir seferberlik başlatan konut sektörüne destek İnsay Yapı'dan geldi. Gayrimenkul sektörünün öncü firmalarından biri olan İnsay Yapı, Garanti Bankası aracılığıyla Ondörtüç Pendik'te ev taksitlerini 240 aya kadar uzattı. Öz sermayesi ve güvenilirlik yapısıyla dikkat çeken İnsay Yapı, orta gelirli vatandaşların ev hayalini gerçeğe dönüştürmeyi hedefliyor. 

Pendik'in göbeğinde inşa edilen Ondörtüç Pendik'ten ev almanın artık çok kolay olduğunu söyleyen İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık, vadelerin 240 aya kadar uzamasıyla sektörün canlanacağını belirtti. Bu kampanyadan herkesin yararlanacağını anlatan Çulhalık, yapılan hamlenin sektör adına bir devrim niteliği taşıdığını ifade etti. Herkesin 240 ay vadeyle ev satabilmesinin zor olduğunu bildiren Çulhalık, “Bankalar 240 ay vadeli konut kredisini ancak o firmanın kredibilite gücüne göre verir. Yine gayrimenkul üreticisinin öz sermayesi ve piyasalarda oluşturduğu güven, kredinin temin edilmesinde önemli bir unsurdur” dedi.   

“KDV indirimi sektörü rahatlatır”

Türk ekonomisinin bel kemiği olarak bilinen gayrimenkul sektörüne getirilen yeni düzenlemelerin sektörü canlı tuttuğunu söyleyen İhsan Çulhalık, şimdi ise KDV indirimiyle konut satışlarının çok daha kolay hale getirildiğini vurguladı, getirilen bu kanun ile hem gayrimenkul üreticisinin hem de gayrimenkul yatırımcısının ciddi oranda nefes alacağını ifade eden Çulhalık, ayrıca gayrimenkul satış vaadi sözleşmeleri, ön ödemeli konut satış sözleşmeleri ve kat karşılığı sözleşmelerine ait damga vergisi oranının sıfırlanmasının da sektör adına yapılan büyük bir hamle olduğunu kaydetti.


Daha önce yaklaşık yüzde 1 oranında damga vergisi ödendiğini hatırlatan Çulhalık, KDV düzenlemesi ile şehrin gelişim çeperlerinde yüzde 1, merkezinde ise yüzde 8 KDV ile ev satılabileceğini anlattı. Tüm bu düzenlemelerle Pendik'te inşa ettikleri Ondörtüç Pendik'in satış rakamlarını artıracağını vurgulayan Çulhalık, “Şimdi ev almanın tam zamanı diyoruz ve herkesi Ondörtüç Pendik'e davet ediyoruz. Yapılan tüm yasal düzenlemeler, artık ev almayı kolaylaştırıyor” diye konuştu. 

Fiyatlar 215 bin TL'den başlıyor

2018 yılı sonunda teslim edilecek Ondörtüç Pendik'in kaba inşaatının yüzde 70'inin tamamlandığını söyleyen İhsan Çulhalık, projenin detaylarını şöyle anlattı: “Pendik'in göbeğinde yer alan proje, yatırımcısına ayrıcalıklı bir yaşam  fırsatı sunuyor. Yatırım değeri yüksek olan Ondörtüç Pendik, bu özelliğiyle alıcısına gelecek vadediyor. 9 bin metrekarelik bir alan üzerinde hayata geçirilen Ondörtüç Pendik, 241 daire ve 23 ticari birimiyle Pendik'e yeni bir değer kazandırıyor. Üç tip konut seçeneğinin bulunduğu projede, 1 1, 2 1 ve 3 1 daire seçenekleri yer alıyor. Ondörtüç Pendik'te daire büyüklükleri sırasıyla ortalama 68, 103 ve 146 metrekare olarak belirlendi. Projede, 1 1 dairelerin fiyatları 215 bin TL, 2 1 dairelerin fiyatları 270 bin TL ve 3 1 dairelerin fiyatları ise 420 bin TL'den alıcı buluyor.”

24 saat güvenlik

24 saat güvenlik hizmetinin yer aldığı Ondörtüç Pendik'te yüksek koruma dikkat çekiyor. Ayrıcalıklı yaşam konseptiyle inşa edilen Ondörtüç Pendik, yüzme havuzu, kapalı otopark ve dinlenme alanlarıyla tüm rakiplerini geride bırakıyor. Projede ayrıca spor alanları, oturma, yemek ve dinlenme alanları, koşu ve yürüyüş parkuru, kafeterya alanı ve oturma alanları da yer alıyor. Profesyonel site yönetiminin bulunacağı ve her daireye depo imkanı verilen  projede ayrıca mağaza ve restoranlar da olacak. 

Kolay ulaşım

Pendik'in merkezinde yer alan Ondörtüç Pendik, merkezi noktalara yakınlığıyla dikkat çekiyor. Marmara Üniversitesi Hastanesi'ne üç dakika mesafede yer alan Ondörtüç Pendik, Sabiha Gökçen Havaalanı'na ve hızlı feribota ise 15 dakikalık uzaklıkta bulunuyor.0216 3141414

Web: www.insayyapi.com