Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Öndüç İnşaat'tan Afyon'a 400 konutluk proje!

Afyon'u geliştirmek için çalışan genç ve başarılı iş adamı Ahmet Ondüç, Afyon'a 400 konutluk proje yapacaklarını söyledi..


AFYON'u çok seven ve Afyon'u geliştirmek için çalışan genç ve başarılı iş adamı Ahmet Ondüç'le kısa zamanda yakaladığı büyük başarıyı, yaptığı ve yapmak istediği çalışmaları konuştuk. 


Afyon'un inşaat sektöründe Türkiye'nin diğer illerinden önde olduğunu ifade eden Ahmet Öndüç bu alanda tercih edilen bir firma kurmaktan mutlu olduğunu söyledi 


¦Ahmet Bey, Afyon'un önde gelen iş adamlarından birisiniz, öncelikle sizi ve firmanızı kısaca tanıyabilir miyiz? 


Afyonluyum, ailem de Afyonlu... İş hayatına Afyon'da başladık, Afyon'da devam ediyoruz. 

İnşaat alanında da güzel çalışmalarımız oldu. İlk projemiz bizim düşünerek girdiimiz bir projeden ziyade bizi sürükleyen ir proje oldu. 


¦Öndüç İnşaat olarak Afyonkarahisar'ın çehresini değiştiren projelere imza atıyorsunuz. İnşaat alanındaki çalışmalarınızı anlatır mısınız? 


İnşaat sektöründe başladıktan sonra sağ olsun Afyon'daki hemşerilerimiz bizi güzel bir noktaya taşıdılar. Biz de o noktaya gelebilmek için elimizden gelen her şeyi yaptık. Her şeyin en iyisini kullandık. Hele ki Afyon gibi bir yerde inşaat konusunda iyi bir firma olmak kolay bir şey değil. Çünkü Afyon Türkiye'de yapılan konut inşaatlarının tamamını düşündüğümüzde en iyi illerden biri bence. Yapılan inşaatlann hepsi güzel. Afyon'daki en kötü inşaat bile çoğu illerin inşaatına göre güzel. Ve metrekare satış fiyatlarına baktığınız zaman kaliteyle satış fiyatı aslında farklı. Daha pahalı ol ması lazım normalde. Şu anda Afyon'daki evlerin İstanbul,  İzmir  ya da Antalya'daki milyon dolarlık evlerden kalite olarak hiçbir farkı yok. Afyon'da bu piyasada çalışan bu kadar iyi müteahhit varken burada tutunabilmek, iş yapabilmek, tercih edilmek güzel bir duygu. 


Biz bu zorlu parkurda daha farklı ne yapabiliriz, rakiplerimizden daha önde nasıl olabiliriz, nasıl daha farklı projeler çıkarabiliriz diye çalışıyoruz elimizden geldiği kadarıyla. İnşaatta da güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum. 


¦ İnşaat alanında önümüzdeki dönemde hedefleriniz nelerdir? 


Şu anda önümüzde ultra lüks daireler de var devam eden projelerimiz içinde. 2017 yılı içerisinde başlayacak olan iki tane ultra lüks projemiz var. Bu projeler pek çok anlamda gayet güzel projeler. Dairelerin metrekareleri olsun, içerisinde kullanılan malzeme olsun... İnsanlar bir bedel ödediği zaman kimisi oturduğu ev içinde sosyal alan arıyor, kimisi yaşam alanı olarak gördüğü yerin işyeri ve merkeze yakınlığına önem veriyor. Herkesin beklentisi farklı. Bizim bu her iki türde de projemiz var. Bir tane içinde çok güzel sosyal alanları olan 400 konutluk projemiz var. Diğeri ise Afyon'un güzel bir noktasında olan bir projemiz var. Her ikisi de ultra lüks projeler. 


Diğer yandan bizim standart fiyatta sattığımız dairelerimizin de çoğunda çocuk oyun alanı var, otoparkları var, hepsinin aşağısında sosyal alanlan var. Artık zaten inşaat sektörünün de ilerleyişi geçmişteki bakkallar gibi... Nasıl ki eskiden her mahallenin bir bakkalı vardı, herkes oraya giderdi, sonradan onların yerini alan süpermarketler, zincir marketler nasıl ki bakkallara göre daha kaliteli malzemeyi daha ucuza satıyorsa inşaat sektöründe de iş buna dönecek. İnsanlar diyecek ki benim oturduğum ev hem merkeze yakın olsun hem site şeklinde olsun hem güvenliği olsun çocuk oyun alanı olsun fitness salonu olsun... Artık böyle konsept projeler dönecek diye tahmin ediyoruz. Ve eskiden yapılan müstakil ev fiyatlarına göre daha ucuz olacak. 


Bizler de kendimizi çağımızın ve insanların ihtiyaçlarına göre şekillendirerek, yenilikleri takip ederek, kendimizi yenileyerek yolumuza devam edeceğiz.


Miliiyet Ek