Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Onduline

Ondüline Çatı Sistemleri; elyaf ve özel bir reçinenin karşımı ile oluşur. Oldukça dayanıklı ve ekonomik çatı kaplama levhasıdır. Onduline Group ise 1945 yılında başlayan üretimini çoğu Avrupa’daki 9 ülkede sürdürmektedir.
OndulineOndüline Çatı Sistemleri nedir?Ondüline çatı sistemleri; HR çatı kaplama levhasıdır. Elyaf levha ve özel bir reçine karışımı ile oluşur. Bu reçine ile emdirilen boya, en zor şartlarda bile rengini koruyabilir. Onduline; su geçirmez, dayanıklıdır, ısı yalıtımı yapar, çatlamaz, esnektir, küflenmez ve UV ışınlarının etkisine dayanıklı bir üründür. Maliyeti düşürdüğü gibi yapımı diğer çatı sistemlerine göre daha kolay olduğu için zamandan da tasarruf yapmaya yardımcıdır.


Bayındırlık Bakanlığı Yapı İşleri Birim Fiyat Listesinde yer alan tanımlamaları şöyledir:


- 8.247/1 Ahşap çatı üzerine oluklu, organik elyaflı bitüm emdirilmiş levhalarla çatı örtüsü yapılması. (3 mm kalınlıkta siyah).


- 18.247/2 Ahşap çatı üzerine oluklu, organik elyaflı bitüm emdirilmiş renkli levhalarla çatı örtüsü yapılması. (3 mm kalınlıkta siyah).


- 18.253/1 Betonarme çatı veya teçhizatlı hazır beton plaklarla mevcut çatı döşemesi üzerine oluklu organik elyaflı bitüm emdirilmiş levhalarla çatı örtüsü yapılması. (3 mm kalınlıkta siyah).


- 18.253/2 Betonarme çatı veya teçhizatlı hazır beton plaklarla mevcut çatı döşemesi üzerine oluklu organik elyaflı bitüm emdirilmiş renkli levhalarla çatı örtüsü yapılması. (3 mm kalınlıkta siyah).


- 18.253/3 Çelik çatı üzerine oluklu organik elyaflı bitüm emdirilmiş levhalarla çatı örtüsü yapılması. (3 mm kalınlıkta siyah).


- 18.253/4 Çelik çatı üzerine oluklu organik elyaflı bitüm emdirilmiş renkli levhalarla çatı örtüsü yapılması. (3 mm kalınlıkta siyah).OndulineOndüline sistemin avantajları nelerdir?


1. Esnektir ve su geçirmez


2. Havalandırma sağlar


3. Hafif bir üründür


4. Kolay uygulanır, kurulumu kolaydır


5. Özel korumalı yapıları vardır


6. Doğal görünümlü bir malzemedir


7. Üzerinde kolay yürünür


8. Tasarruflu bir altyapı sağlarOnduline Group ne zaman kuruldu?Faaliyete geçtiği 1945 yılından beri yapı malzemeleri üretimi ve pazarlaması konusunda uzman olan Onduline Group, 1 milyar m² 'yi aşan satış hacmiyle bitüm esaslı kaplama ve yalıtım malzemeleri üretiminde dünya lideridir. Halen 5 kıtada çok sayıda ülkede varlığını geliştirerek sürdürmektedir. Grubun çeşitli üretim birimlerinde bitümlü çatı kaplama ve kiremit altı levhalarının yanısıra asfalt şingıl tipi kaplamalar, modifiye bitümlü su yalıtım membranları, polikarbonat, PVC, polyester levhalar ve rulo malzemeler, polietilenden yalıtım koruyucu ve drenaj sağlayan örtüleri ile birlikte çeşitli yapı malzemeleri ve aksesuarları üretilmektedir.Onduline 

Üretim: Onduline Fransa, Onduline İtalya, Onduline Avrasya, Onduline Belçika, Onduline İspanya, Onduline Polonya, Onduline Malezya, Onduclair /Fransa, Brezilya.

 

Dağıtım: Onduline Avrasya, Onduline Hollanda, Onduline Benelux (Belçika), Deutsche Ofic (Almanya), Onduline GB (İngiltere), Onduline Distribution France (Fransa), Tolplex (Fransa), Onduline International (Fransa), Onduline İspanya, Onduline Portekiz, Onduline Bulgaristan, Onduline Romanya, Onduline Macaristan, Onduline Slovakya, Onduline Çek Cumhuriyeti, Onduline Polonya, Onduline Rusya, Onduline Ukrayna, Onduline Uzak Doğu, Onduline Brezilya, Onduline Güney Afrika.

 


OndulineOnduline Avrasya ne amaçla kurulmuştur?Onduline Avrasya A.Ş., dünyada 9 ülkede üretim tesisi ve 100'den fazla ülkede faaliyeti bulunan ONDULINE Group'un Türkiye'deki kuruluşudur. Kurulduğu 1994 yılından itibaren hızla ürün yelpazesini geliştiren Onduline Avrasya'nın ürünleri, çatıdan temele, çatı kaplama, çatı ve temel yalıtımı alanında kullanıcının her ihtiyacına cevap verebilen zengin bir yelpaze içinde sunulmaktadır.

 

Şirketin İzmit yakınlarında bulunan üretim birimlerinde çatı kaplama levhası ONDULINE HR, alaturka kiremit altı su yalıtım levhası RUFOLINE.S, Marsilya ve Portekiz tipi kiremit altı su yalıtım levhası ISOLINE, su yalıtım membranı BITULINE ve bitüm esaslı kiremit ONDUVILLA üretilmektedir.

 

Onduline Avrasya Aralık 2001’den itibaren ISO 9001 VE ISO 14001 belgesine sahip olup, ayrıca 2007 yılından itibaren ürünlerinin büyük bir kısmında CE işaretine sahiptir. Yakın zamanda bu alandaki çalışmalarını hızlandıran Onduline Avrasya ürünlerinin tamamı için CE işareti konusunda çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Onduline Avrasya'nın çatı kaplama ve yalıtım konularındaki ürünleri kullanıcıya birer “SİSTEM” olarak sunulmaktadır. Ürünlerin satışı, Türkiye'nin 300’ü aşkın en seçkin inşaat malzemeleri satıcıları kanalı ile gerçekleştirilmektedir.


Onduline Avrasya’nın tarihçesi nedir?


1994 : Onduline Avrasya A.Ş.'nin %100 Fransız sermayeli bir şirket olarak kuruluşu.  

           Onduline HR ürününün piyasaya sunumu.


1995: Fondaline temel yalıtım koruyucusunun piyasaya sunumu.  

          Bardoline asfalt şingıl çatı kaplama malzemesinin piyasaya sunumu.  

          Alaturka kiremit altı yalıtım levhasının " Rufoline.S " yeni adıyla üretimi ve piyasaya sunumu.  


1996: Isoline kiremitaltı levhasının üretimi ve piyasaya sunumu.

          Bituline su yalıtım membranının piyasaya sunumu.  


1998: Isoporto ( eski adıyla Isoval ) kiremitlerinin piyasaya sunumu.  


2000: Mahya 2000 aksesuar ürününün üretilmesi ve piyasaya sunumu  


2003: Isoflorans,Isoflat ve Isocotto kiremitlerinin üretimi ve piyasaya sunumu.  

          Sistem Ondugreen yeşil çatı sisteminin piyasaya sunumu.  


2004: Onduville bitüm esaslı kiremit yurtdışı uygulama çalışmaları  


2005: Onduville bitüm esaslı kiremitin üretimi ve piyasaya sunumu  


2008: İstanbul Yapı Fuarıyla birlikte Isoline ile Arduvaz sisteminin piyasaya sunumu  

         Antalya Yapex Fuarıyla birlikte San Marco kiremitlerinin piyasaya sunumu  


Onduline’ın gazete reklamları nasıldı? 

Arşivden...


9 Nisan 1979 tarihli Tercüman Gazetesi'nde Onduline reklamı böyle yayınlandı; 


Onduline

 

İki söz yeter "Kes oni - Çak oni" hepsi bu kadar.. 

(1979) Çağımızın vazgeçilmez çatı ve cephe kaplama malzemesidir Onduline. Konutlarda, Sinai yapılarda, Turistik Tesislerde, Tarım ve Hayvancılıkta, yalnız Onduline kullanılır (bu bir ilandır)


Kaynak: www.gecmisgazete.com