Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu kimdir? AK Parti Trabzon Adayı 2014

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı. Sağlık Bakanlığı Eski Müsteşar Yardımcısı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 29 Kasım 2013 tarihinde Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ikinci kez aday gösterildi.


Eğlencede büyük indirim! Oyunlar 1 TL! Esenyurt TİKİ Eğlence Dünyası!Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu kimdir? AK Parti Trabzon Adayı 2014
AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu...Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, ne zaman Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı oldu?


AK Parti, Trabzon’da 2009 yılında CHP’li Volkan Canalioğlu’ndan koltuğu alan Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ile ikinci kez devam etme kararı aldı. 1952 doğumlu Gümrükçüoğlu, jeoloji mühendisi ve tıp doktoru.Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu hangi okullarda eğitim aldı? 


Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, 7 Ocak 1952’de Trabzon Akçaabat’ta dünyaya geldi. Eski Sağlık Bakanlığı müsteşar yardımcısı ve 2009 yerel seçimlerinde en büyük rakibi CHP Trabzon Belediye Başkan Adayı Volkan Canalioğlu'nu mağlup ederek Trabzon Belediye Başkanı olan Türk devlet adamı.


İlköğrenimine Trabzon Cudibey İlkokulunda başlayıp, Cumhuriyet İlkokulunda tamamladı. Lise öğrenimine ise Trabzon Lisesinde devam ederek Fen kolundan mezun oldu. Yüksek öğrenimine başladığı Karadeniz Teknik Üniversitesi Yer Bilimleri Fakültesi'ni 1975 yılında, Jeoloji Mühendisi olarak tamamladı. 1975-77 yılları arasında, İller Bankasında İçme suyu sondaj şantiye şefi olarak çalıştı. 1977-78 yılları arasında yedek subay olarak vatani görevini ifa ettikten sonra, girdiği Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1985 yılında Tıp Doktoru olarak mezun oldu. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Sağlık Bakanlığı’nda hangi görevlerde bulundu?


1985-1991 arasında Trabzon Hükümet Tabipliği ve Sağlık Grup Başkanlığı görevlerinde bulundu. Daha sonra, Sağlık Bakanlığı, İstanbul Haseki Eğitim Araştırma Hastanesinde İç Hastalıkları ihtisasını yaptı. 3 Kasım 2002 seçimleri sonrası sırasıyla, Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü, İlaç ve Eczacılık Genel Müdürü, Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve Müsteşarı olarak Sağlık Bakanlığı üst yönetiminde yer aldı. Başta Sağlık alanı olmak üzere, çok sayıda bilimsel yayını da bulunan Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu iyi derecede İngilizce bilmektedir. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, evli ve 6 çocuk babasıdır.Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, ikinci kez aday gösterilmesini nasıl değerlendirdi?


Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu yeniden Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığına gösterilmesi dolayısıyla açıklamalarda bulundu. Ak Parti Genel Merkezi'nden aranarak 29 Kasım 2013 Cuma günü Trabzon Büyükşehir Belediye başkan adaylığımızın ilan edilmesi için Ankara'ya çağırıldığını söyleyen Başkan Gümrükçüoğlu, "Daha önceki zamanlarda da söylediğim gibi partimizde demokrasimizin tam olarak uygulanması, şehrimizde tüm alanlarda defaaten yapılan kamuoyu yoklamaları, teşkilat temayül yoklamaları, kanaat önderleri, sivil toplum kuruluşlarının, meslek kuruluşlarının düşüncelerinin alınması, il, ilçe yönetimlerini düşüncelerini toparlanması, milletvekilleri ve Bakanımızın görüşlerinin alınması sonucunda ve bunların AK Parti Merkez Yönetim Kurulunda değerlendirilmesi neticesinde merkez yönetim kuruluna ulaşan dosyaların Sayın Başbakan'ımıza, genel başkanımıza arz edilmesiyle yani demokrasinin tüm saha çalışmaları sonucunda diğer illerimizde olduğu gibi yine Trabzon ilimizde de toparlanan bilgilerin sonucunda bu görevi yürütme sorumluğu için aday olarak gösterildik. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da 'halka hizmet Hakk'a hizmettir' anlayışıyla gecemizi gündüzümüze katarak hizmet ve iş üreterek yolumuza devam edeceğiz. Sayın Başbakan'ımıza, teşkilatlarımıza, bize inanan güvenen herkese şükranlarımı sunuyorum. Trabzon halkına önümüzdeki dönemde hizmet etmeye devam edeceğiz. Bize görev verenleri mahcup etmeden bundan önce olduğu gibi bundan sonra da gecemizi gündüzümüze katarak çalışmaya devam edeceğiz. Trabzon'u dünya kenti yapma noktasında hizmetlerimiz kaldığı yerden devam edecek" ifadelerini kullandı.Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu iletişim bilgileri nelerdir?


Trabzon Büyükşehir Belediyesi


Adres: Gülbaharhatun Mahallesi Kahramanmaraş Caddesi No:201 (Varlıbaş AVM Yanı) Trabzon

Telefon:  0462 224 6161 Pbx

e-mail: baskan@trabzon.bel.tr

Web: www.trabzon.bel.tr