Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Osmangazi Köprüsü geçiş fiyatı!

Osmangazi Köprüsü, Ramazan Bayramı'nda halkın kullanımına açıldı. Osmangazi Köprüsü'nden vatandaşlar 9 günlük Ramazan Bayramı tatili boyunca ücretsiz geçiş yaptı. Ancak bayram tatilinin bitmesi ile birlikte köprüde ücretli geçişler de başladı..


Osmangazi Köprüsü, Ramazan Bayramı'nda halkın kullanımına açıldı. Osmangazi Köprüsü'nden vatandaşlar 9 günlük Ramazan Bayramı tatili boyunca ücretsiz geçiş yaptı.


Bu süre içerisinde Bursa, Balıkesir ve Ege Bölgesi'ne giden İstanbullular, hem gidiş hem de dönüş yolunda ücretsiz olan Osmangazi Köprüsü'nü kullandı. Ancak bayram tatilinin bitmesi ile birlikte köprüde ücretli geçişler de başladı.


Osmangazi Köprüsü geçiş fiyatı


Yalova istikametini kullanarak köprüye ulaşmak isteyen sürücüler, otoyolun Altınova turnikelerinden köprüye giriş yapıyor.


Köprüden geçiş ücretleri ise 1'inci sınıf araçlar için 88,75, 2'nci sınıf 141,95, 3'üncü sınıf 168,60, 4'üncü sınıf 223,60, 5'inci sınıf 282,15, 6'ncı sınıf araçlar için ise 62,10 TL olarak uygulanıyor.


Türkiye'nin 2023 hedefleri kapsamında ulaştırma alanında hayata geçirdiği "dev projelerden" olan ve İzmit Körfezi'nin "gerdanlığı" olarak nitelendiriliyor.