Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Outdoor Factory Katar'da 750 milyon dolarlık tema park kuracak!

Outdoor Factory Katar'da 750 milyon dolarlık tema park kuracak. Outdoor Factory'nin Kurucu Ortağı Toygar Yedigöz, Katar'da hayata geçirecekleri projeler hakkında açıklama yaptı.


Outdoor Factory'nin Kurucu Ortağı Toygar Yedigöz, Katar'da hayata geçirecekleri projeler hakkında açıklama yaptı. Yedigöz, "Katar ile ilgili şöyle bir hedefimiz var, 750 milyon dolarlık bir tema park tasarladık. Yanımıza alacağımız bir Türk müteahhitlik firması ile bu parkı yapabilir ve ülkemize 750 milyon dolar getirebiliriz" dedi.


8 yıl önce kurulan ve Türkiye'yi tema park konsepti ile tanıştıran Outdoor Factory hedef büyüttü. Firma, Özbekistan, Katar ve Chicago’da ofis açmaya hazırlanıyor. 


Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, amaçlarının Türkiye'ye katkı sağlamak olduğunu söyleyen Yedigöz, "Bugün yurt dışında 150 yılını dolduran tema parklar var. Bu parkların her yıl renove edilmesi gerekiyor. Bugün geldiğimiz noktada, Disneyland’ın Satın Alma Müdürü gelip bizi buluyor. Çünkü aynı kaliteyi daha uygun fiyatla sunabiliyoruz. Ofis açmaya hazırlandığımız Chicago’da 25 tema park var. Öte yandan, Katar'ın hedefi Dubai'deki tema parkların daha büyüğünü yapmak, Dubai’den daha fazla turist çekmek. 2022 Dünya Kupası Katar'da gerçekleşecek. Birçok önemli projelerin hayata geçeceği anlamına geliyor. Biz de bu nedenle Katar ofisimizi açıyoruz. Katar ile ilgili şöyle bir hedefimiz var, 750 milyon dolarlık bir tema park tasarladık. Yanımıza alacağımız bir Türk müteahhitlik firması ile bu parkı yapabilir ve ülkemize 750 milyon dolar getirebiliriz. Bu nedenle herkes küçülmeye giderken, biz yatırımı hızlandırdık." diye konuştu.