Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Oyak İkitelli ve Dragos'ta 19 bin 528 konut inşa edecek!

OYAK, yeni gayrimenkul projelerini İstanbul’da hayata geçirecek. İkitelli ve Dragos'ta toplam 19 bin 528 konut yapacak..


2017'de Ankara, İzmir  ve Yalova’da yaklaşık 4 milyon metrekare arsa üzerinde 800 milyon TL’lik gayrimenkul yatırımı başlatan OYAK, yeni gayrimenkul projelerini İstanbul’da hayata geçirecek.

 

OYAK, ilk etapta İstanbul-Türk Telekom Stadyumu yakınındaki 22 bin 444 metrekarelik konut ve ticaret imarlı arsasını ‘Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı’ modeliyle ihaleye çıkaracak. 


OYAK Ayazağa, Dragos ve İkitelli’de hasılat paylaşımı modeliyle hayata geçireceği projelerinden sağlayacağı gelirle OYAK üyelerinin birikimlerinin nemalandırılması hedefleniyor.


OYAK, hasılat paylaşımı projelerini etaplar halinde gerçekleştirecek. İkitelli-OYAK Kent’te 18 bin 948 adet ve Maltepe-Dragos’ta 580 adet konut ve ticaret alanından oluşan karma projende inşa için de ön hazırlıklar tamamlandı

 

Hasılat paylaşımı modeliyle elde edilen gelir üyelerin birikimlerine aktarılacak

OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem, “Gayrimenkul sektörünün ülkemizde önemli bir geleceği olduğuna inanıyoruz. Bu sektörün içinde kendimizi en doğru şekilde konumlamak ve üyelerimizin birikimlerini değerlendirmek amacıyla OYAK bünyesinde Gayrimenkul Geliştirme Koordinatörlüğümüzü kurarak projelerimize hız verdik. OYAK güvencesiyle hayata geçireceğimiz projelerde çevreyle barışık bir kentsel mimariyi modern yaşamla bütünleştirmeye önem veriyoruz. Bu sebeple projelerimizde tasarım yarışmaları düzenliyor, en iyi tasarımla ilerlemeyi seçiyoruz. OYAK olarak; İkitelli, Ayazağa ve Dragos’ta başlattığımız konut ve ticaret alanı projelerimizden elde edeceğimiz gelirlerle 330 binden fazla üyemizin birikimlerini karlılıkla değerlendirmeyi ve elde edeceğimiz geliri onların birikimlerine nemalandırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

 


http://online.oyak.com.tr/