Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ozan Bayık kimdir?

2007 yılında Serhan Bayık ve Okan Bayık ile birlikte O.S.O Mimarlık Ltd. Şti.’ yi kuran İnşaat Mühendisi Ozan Bayık kimdir?


Ozan Bayık, 1977 yılında İzmir’ de doğdu. İzmir Atatürk Lisesi’ nin ardından, Yıldız Teknik Üniversitesi, İnşaat Fakültesi, İnşaat Müh. Bölümü’ nü 1998 yılında tamamladı. 


Ardından yine Y.T.Ü.‘ de “Çok Katlı Çelik Yapılar” konulu yüksek lisans çalışmasına başladı. O dönemden sonra Atlas İnşaat ve Afa Prefabrik bünyesinde 2003 yılına kadar çalıştı. 2003 yılında dil eğitimi ve mesleki amaçlı olarak İngiltere’ de 1 yıl kaldı. 


Döndükten sonra Bektaşoğlu İnşaat bünyesinde 1 yıl süreyle Ürdün’ de çalıştıktan sonra, Mimarlar Tasarım ve ZTHŞ Mimarlık ile birlikte 2005 yılına kadar çalıştı. Daha sonra 2007 yılına kadar kişisel çalışmalarını devam ettirip, 2007 yılında Serhan Bayık ve Okan Bayık ile birlikte O.S.O Mimarlık Ltd. Şti.’ yi kurdu.


O.S.O Mimarlık...

2007 yılında Ozan Bayık, Serhan Bayık ve Okan Bayık tarafından kurulan O.S.O Mimarlık Ltd. Şti; hızla gelişen ve değişen yeni tasarım metodları ve güncel malzeme bilgisini; inşaat ekonomisi ile estetik ve fonksiyonellik bağlamında birleştiren ve gelecek vizyonu ile harmanlayan bir tasarım sürecini benimsemiştir. Bu doğrultuda yaratıcı ve işlevsel bir tasarımda farklı bakış açılarının gerekliliğine inanmaktadır.

 

Bu fikirden yola çıkarak, birbiri ile oldukça ilişkili 3 disiplini - mimari, iç mimari, inşaat müh. - bünyesinde toplayarak; tasarım, danışmanlık, proje geliştirme ve yönetimi, uygulama, kontrol ve taahhüt hizmetleri veren O.S.O Mimarlık gerek yurtiçi, gerekse de yurtdışında farklı büyüklük ve çeşitlilikte projeler gerçekleştirmektedir.


İletişim bilgileri:

OSO Mimarlık Tasarım İnşaat Dan. Tic. Ltd. Şti.

Mecidiye Mah. Cami Sok. No:6/1 Ortaköy - İstanbul - Türkiye

T: +90 212 327 51 35

F: +90 212 327 51 34

e: oso@osomimarlik.com / job@osomimarlik.com


Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com