Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ozan Turhan - Mimar

Mesa Mesken A.Ş. Proje Müdürü'dür. Mimar Ozan Turhan, Swissotel The Bosphorus'ta 20-21 Şubat 2014 tarihlerinde düzenlenen 3. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi'nin konuşmacılarındandır. İşte Ozan Turhan kimdir? sorusunun cevabı...Ozan Turhan - Mimar

Ozan Turhan kimdir?Ozan Turhan nereden mezun?


Ozan Turhan, 1973 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Anadolu Lisesi Almanca bölümünü müteakiben, 1995 yılında Gazi Üniversitesi Mimarlık-Mühendislik Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. Ozan Turhan, Mesa Mesken'de çalışmaya ne zaman başladı? 

1994 yılında stajyer olarak çalıştığı Nürnberg-Weismain’da Dechant Bau GmbH şirketinin ardından Mesa Mesken A.Ş.’de çalışmaya başladı. 


Mesa adına ulusal ve uluslararası projelerin yönetilmesinde teknik müdür, proje müdürü, yönetim temsilcisi olmak üzere çeşitli görevler yürütmüş ve yürütmektedir. 


Mesa Mesken Sanayi A.Ş.’nde 1995 yılında başlayan proje yönetimi kariyerinin yanı sıra ,Ulusal Mimari Proje Yarışmaları'nda 11 adet ödüllü mimari proje çalışması bulunmaktadır. 


Ortadoğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümünde 2009-2012 yılları arasında, varlık ve şirket değerlemeleri konusunda yüksek lisans tez çalışmasını tamamlayarak MBA derecesini almıştır. 


Yürütmüş olduğu projeler arasında JCI sertifikalı Mesa Hastanesi,Letonya-Riga Panorama Plaza Projesi, Vakıf GYO İş merkezi, Libya Derne Üniversitesi Kampüsü, Libya Al-Fateh Üniversitesi, LEED ( Leadership in Energy and Environmental Design) PLATINUM sertifikalı Türkiye Müteahhitler Birliği Genel Merkezi gibi yapıların yanı sıra, oteller, ofis binaları ve Mesa Markası ile üretilen yüksek nitelikli konut projeleri bulunmaktadır. 


Halen Mesa Mesken A.Ş proje müdürü olarak, üretim süreçlerinde yapılandırılabilecek sürdürülebilirlik vizyonun Mesa Projelerinde daha etkin kullanılması adına teorik ve pratik proje ve uygulama süreçlerinin yönetiminde bulunmaktadır.Ozan Turhan ve MESA Mesken Sanayii A.Ş. iletişim bilgileri nelerdir?


Adres: Mesa Plaza, Koru Sitesi, Ihlamur Cad 2 Çayyolu 06810 Ankara - Türkiye

Tel: (90.312) 291 50 00 (pbx) 

Faks: (90.312) 240 09 99 

E-mail: info@mesa.com.tr 

Web: www.mesa.com.tr