Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Özbaş Yapı

İstanbul Kağıthane’de Residence Trea projesini hayata geçiren firmadır. Özbaş Yapı, Residence Trea’nın yanı başında Hybrid projesini konumlandırmıştır.Özbaş Yapı

Özbaş Yapı'nın Kağıthane'de devam eden projesi Residence Trea...Özbaş Yapı ne zaman kuruldu?


Özbaş Yapı İnşaat Taahhüt Mühendislik Gıda Turizm ve Dış Ticaret Limited Şirketi, 2010 yılında Ömer Faruk Baş tarafından İstanbul Kağıthane'de konut projeleri geliştirmek üzere kurulmuştur. Ömer Faruk Baş ve Özbaş Yapı sektörde neler yaptı?


Ömer Faruk Baş, sektöre 20 yıl önce İstanbul-Bağcılar'da yaptığı 11 daireli konut projesi ile adım atmış; o tarihten itibaren yüzlerce daire ile 11 cami inşasını ve birçok altyapı projesini gerçekleştirmiştir. 


Özbaş Yapı, 2011 Van Depremi'ni sektörde bir milat olarak görmüş ve İstanbul ili Kağıthane İlçesi ile 4. Levent semtlerinde kentsel dönüşüm projeleri gerçekleştirme vizyonu ile harekete geçmiştir. bu vizyonunu ilk ayağı olan Residence Trea'ya Kağıthane İlçesi'nin ilk kentsel dönüşüm projesi olarak başlanmıştır. Özbaş Yapı’nın tamamlanan projeleri hangileridir? 


TOKİ Kütahya Camileri: Özbaş Yapı, 2011'de TOKİ'nin Türkiye'de deprem korkusunun en fazla yaşandığı bölgelerden olan Kütahya Simav'da projelendirdiği 11 adet caminin yapımını üstlenmiş 2012 yılının sonunda bu camileri idari makamlara eksiksiz olarak teslim etmiştir. 


Özbaş Konutları: Özbaş Yapı, İstanbul Levent'teki konut hamlesine 2010'da başlamış, bugüne kadar bu bölgedeki 3 projesinde toplam 26 dairenin yapımını yatırımcısına eksiksiz teslim etmiştir. Özbaş Yapı’nın devam eden projeleri hangileridir?


Residence Trea: Kağıthane'nin kentsel dönüşüm projesi kapsamında gerçekleştirilen ilk proje olma özelliğine sahip Residence Trea, Kağıthane Belediyesi'nce, bu kapsamda 'örnek proje' seçilmiştir. Proje, Kağıthane'nin 1. Levent'in yükselen işmerkezlerine ve Büyükdere Caddesi'ne yürüme mesafesinde bulunan Ortabayır Mahallesi'nde inşa ediliyor. 


Proje için kentsel dönüşüm kapsamına giren bölgede 1000 metrekare alan için hak sahipleriyle anlaşmalar gerçekleştirildi. Bölgenin iş merkezlerine olan yakınlığı dolayısıyla A+ müşteri hedef kitlesi için 2+1 ve 1+1 olmak üzere toplam 71 daireden oluşan projenin mimarisi de her cephesinden farklı görüntüsüyle dikkat çekiyor. 


Bölgede otopark sıkıntısına çözüm olabilmesi için her daire için bir otopark planlanan projede ayrıca Türk hamamından Fin hamamına; spor salonundan kapalı yüzme havuzuna, yeşil alan ve çocuk oyun parklarına kadar bir çok sosyal aktivite alanı da planlandı. 


İnşaatın başlayabilmesi için kentsel dönüşüme giren ada üzerinde bulunan eski yapıların yıkım çalışmaları, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç'ın ve hak  sahiplerinin de katıldığı bir törenle 23 Ocak 2013 tarihinde başladı. 


Residence Trea projesinin detayları için tıklayın!Hybrid: Özbaş Yapı vizyonunun İstanbul Levent'teki en önemli ayaklarından bir tanesi de Hybrid projesidir. İki farklı kulenin birleşmesiyle oluşacak projede yaklaşık 170 daire inşa edilecektir. Bu proje bölgedeki kentsel dönüşüm hamlesinin bir parçası olarak ilk proje olan Residence Trea'nın hemen yanı başında yükselecek ve tamamlandığında yaklaşık 2500 m2'lik bir alan dönüştürülmüş olacaktır. 


Hybrid yaşam alanlarıyla, yeşiliyle, sosyal aktiviteleriyle ve de İstanbul iş hayatının merkezinde olan konumuyla sakinlerine eşsiz bir konfor vaad etmektedir. 


Duo Style: Özbaş Yapı, İstanbul'un iş hayatının merkezinde, Büyükdere Caddesi'nin hemen yanı başında muhteşem mimarisiyle hem yatırımcıya hem de işinden çıkıp İstanbul trafiğinin eziyetini yaşamadan evlerine ulaşmak isteyenlere, Duo Style'in konforuyla yeni bir yaşam alanı sunmanın heyecanını yaşıyor. Özbaş Yapı iletişim ve ulaşım bilgileri nelerdir?


ÖZBAŞ YAPI İNŞ.TAAH.MÜH.GIDA TURİZM VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.


Adres: Esentepe Mh.Kardeşler Sk. No:48 Şişli - İstanbul

Telefon: 212 325 30 35

Fax: 212 325 36 66

Web Adresi: www.ozbasyapi.com.trÖnerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016