Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Özgür Ediz (Mimar) kimdir?

Bursa’da bir çok binanın mimarıdır. Doç. Dr. Özgür Ediz, Uludağ Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi Mimarlık Bölümü Ana Bilim Dalı öğretim görevlisi.


Eğlencede büyük indirim! Oyunlar 1 TL! Esenyurt TİKİ Eğlence Dünyası!


Özgür Ediz (Mimar) kimdir?

Mimar Özgür EdizÖzgür Ediz hangi mimarlık eğitimini nerede aldı? Özgür Ediz, 1968 yılında doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nü 1992 yılında bitirdi. Bir süre yurt içi ve yurt dışında serbest mimarlık çalışmalarına devam etti. 1995 yılında, Yıldız Teknik Üniversitesi, Mimarlık Anabilim Dalı, Mimari Tasarım Programı’nda Yüksek Lisans tezini tamamladı. Özgür Ediz halen Uludağ Üniversitesi Mühendislik – Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nde Öğretim Görevlisi Dr. olarak görev yapmaktadır.Özgür Ediz, hangi ofiste çalıştı? Özgür Ediz, 1990 ve 1993 yılları arasında Ribal AŞ’de mimar olarak görev yaptı.Özgür Ediz, akademik kariyerine nerede başladı? 1994 yılında kurulan, Uludağ Üniversitesi, Mühendislik – Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nde Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı. 2003 yılında, katıldığı İstanbul Teknik Üniversitesi, Mimarlık Anabilim Dalı’nda Araştırma görevlisi olarak yer aldı. Bu süreçte İTÜ’de hazırladığı “Mimari Tasarımda Fraktal Kurguya Dayalı Üretken Bir Yaklaşım” adlı doktora tezini tamamladı. Gerek serbest, gerekse akademik süreçte birçok mimari tasarım ve uygulamaları, katıldığı ulusal ve uluslararası yarışmalar bulunmaktadır. Özgür Ediz, hangi ödüllerin sahibi?Eskişehir Tepebaşı Belediyesi ve İstanbul Pendik Belediyesi Yarışmasında “Satın Alma” ödülü, Bursa Santral Garaj Kent Meydanı Mimari ve Kentsel Tasarım Yarışması’nda 3.’lük ödülü almıştır. Özgür Ediz hangi yapılara imza attı?


Özgür Ediz (Mimar) kimdir?
Bursa Tike RestoranMimari projelerinin bir kısmını, Mudanya Belediyesi Meydan Düzenlemesi, Kız sanat Okulu Restorasyonu, Alış - veriş ve Kültür Merkezi, Uludağ Üniversitesi Konservatuarı, Müzik Bölümü, Güzel Sanatlar Fakültesi, Jandarma Sosyal Tesisi, çeşitli konutlar, Bursa Tike Restoran, Bursa Yapı Yaşam 2002 Kongresi Uludağ Üniversitesi Standı, Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Gemlik Kampusü Yurt Binası gibi projeler oluşturmaktadır. Özgür Ediz’in hangi konularda yayınları vardır?Yayın konuları arasında, “Sayısal Tasarım”, “Fraktal Geometri”, “Kaos Teorisi”, “Güncel Mimarlık Problemleri” ve “Mimari Tasarım Kuramları”, “Tasarım Süreci Problematiği” bulunmaktadır. Özgür Ediz imzasını taşıyan çalışmalar hangileri? Tike Restoran, Mudanya Güzel Sanatlar, Jandarma Tesisi, PresMetal, Cafe Fen Edebiyat, Gemlik Öğrenci Yurdu, Konservatuar, Müzik Okulu, Metro Durağı, Fethiye'de Konut, Görkent Damla, Ankara Evi, Mimarlık Bölümü İç Avlu, Mudanya Hal Bölgesi, Mudanya İskele Meydanı, Peter's House Fethiye, Sanat Fabrikası, Selanik'te Konut, Selçuk Kırlı Ev, Side'de Konut, Spastik Özürlüler İçin Okul, Teknopark Anıt, Terminal, Uludağ Üniversitesi Girişi, Resim Bölümü, Fiat Tekno Park.Özgür Ediz hangi yarışmalara katıldı? Bursa Kent Meydanı - Bursa Kent Meydanı Mimari ve Kentsel Planlama, Üçüncülük ödülü


Eskişehir Tepebaşı Bld. - Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası Satınalma, 2004


İstanbul Pendik Bld. - İstanbul Pendik Belediyesi Hizmet Binası Satınalma, 2005


TBMM - Son turda elendi.


Beyoğlu Sahnesi - Son turda elendi.


Fethiye Belediyesi - Son turda elendi.


Kahramanmaraş Parkı - Son turda elendi.


Yıldırım Belediyesi - Son turda elendi.Özgür Ediz’in iletişim bilgileri nelerdir?Uludağ Üniverstesi Mimarlık Fakültesi 


Telefon 0533 631 42 55        


ePosta: info@ozgurediz.com


Web Adresi: www.ozgurediz.com