Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Özlem Tekay kimdir?

Doğuş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Bağımsızlık Beyanı alınan Özlem Tekay kimdir? Özlem Tekay bugüne kadar hangi işlerde görev aldı?


Özlem Tekay, 1994 de Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden lisans, 1996 da Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden yüksek lisans derecesini alan Tekay, 2008 de Harvard Business School, Boston, MA, ABD de Liderlik Programı'nı tamamladı. 


Ayrıca 2007-2008 yıllarında Harvard Business School, Boston, MA, ABD de Stratejik İnsan Sermayesi Yönetimi, Profesyonel Hizmet Şirketlerini Yönetme, Sıra Dışı Hizmete Ulaşma programlarına katılan Tekay, 2011 de New York Üniversitesi, New York, NY, ABD de Liderlik ve Üst Düzey Yönetici Koçluğu Programı Sertifikası'nı aldı. 


2012'den itibaren yönetim danışmanlığı yapmakta olan Tekay, 2006-2012 yılları arasında TAV Havalimanları Holding, Grup İnsan Kaynakları Direktörü, Kurumsal Yönetim Komitesi Üyesi ve 2011 den itibaren TAV Öğrenme ve İnovasyon Merkezi Başkanı olarak görev yaptı. 


TAV Havalimanlarına katılmadan önce, Eczacıbaşı Holding, Bayındır Holding ve Umut Vakfında insan sermayesi yönetimi, kurumsal strateji, kurumsal yönetim, liderlik gelişimi, yetenek yönetimi, iç iletişim ve kurumsal iletişim alanlarında çeşitli görevler üstlendi. 


Sivil toplum örgütlerinin aktif katılımcısı olan Tekay, Genç Yönetici ve İşadamları Derneği, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği, Türkiye Sürdürülebilir Kalkınma Derneği Yönetim Kurulu (2006-2012) üyesidir.