Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Park O'live: kazançlı yatırımın odağı!

KARPAŞ Karacanlar İnşaat Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Şakır Kutluay sektördeki hedeflerini ve beklentilerini anlattı. Kutluay 16 yıllık bir maziye sahip olduklarını vurguladı..


KARPAŞ Karacanlar İnşaat Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Şakır Kutluay sektördeki hedeflerini ve beklentilerini anlattı. Kutluay 16 yıllık bir maziye sahip olduklarını vurguladı. İşte o röportaj: 


"Olimpiyatların bir sloganı vardır: 'Daha Hızlı, Daha Yüksek, Daha Güçlü...' Bizim hedefimiz müşterilerimiz ve Çanakkale için işte budur. Daha iyisi mümkün ve insanlar buna layıksa inşaat sektöründe bu yapılmalıdır. 16 yıllık mazimizde geride örnek eserler, sarsılmaz güven ve sürekli övgüden  başka bir şey bırakmadık. Çünkü çalışma prensibimizi daima güvene, kaliteye ve müşterimizin kazanmasına adadık. Tüm bunları yaparken prestij, doğaya saygı, sosyal alan donatıları ve özenilecek bir yaşam standardını da gözden kaçırmadık. 


EN MÜKEMMELİNİ YAPARAK BÜYÜYORUZ 


Kendinizi alanınızda ve bölgenizde öncü bir şirket olarak görüyor musunuz? 

Bize göre sektörde 2 başarı ölçütü vardır. Bunlardan biri geçmişinizdir. 16 yıl önce 

başladığımız yolculuğumuzda 4 daireli projelerden, 250 daireli projeleri yapar hale geldik. 70 metrekarelik evlerden, 270 metrekarelik lüks daireleri yapar duruma eriştik. 16 yıl önce sadece 4 duvarı olan evler yaparken, şimdi 4 duvarın ötesinde çevreye daha duyarlı ve yatırımcısına daha çok kazandıran 4/4 lük projeler üretiyoruz. 5 çalışanla başladığımız yolculuğumuza bugün 400 çalışanımızla devam ediyoruz. İşte bu başarıdır. Diğer başarı ölçütü müşterilerinize kazandırdıklarınızdır. Geçen 16 yıl içinde, her biri bir öncekinden daha fazla prestij, kazanç, rahatlık ve olanak tanıyan projeler yaptık. Bu sektördeki ayırıcı özelliğimiz, öncü kimliğimiz bunlardır. 


SADECE ROLÜMÜZ YOK ROL MODEL ÖZELLİĞİMİZ VAR 

Çanakkale'nin konut ihtiyacını karşılamada şirketlerinizin rolü nedir? 

Biz kendimize şunu sorduk: insanlar ne istiyor? 

1- İnsanlar, metropollerin bunaltıcı havasından kaçmak, huzurla, doğayla, sakin yaşamla kucaklaşmak istiyor. O halde konutlarda 'yaşam alanları' önemsenmeli. 

2- İnsanlar yıllara yayılan birikimlerinin değerlenmesini istiyor. O halde alman mülk kısa zamanda prim yapacak bir bölgede ve özellikte olmalı. 

3- İnsanlar yaşam koşullarının daha iyi olmasıyla konutlarını değiştirmek istiyor. Ailesinin daha iyi olanaklarda yaşamasını istiyor. O halde bu yuva daha iyi yaşam koşullarını karşılamak. Tüm bu ihtiyaçlar konut politikamızı belirliyor. Bu yaklaşımla 'Şehri Manzara' projemizle 158 daire, Park O'live projemizle 220 daire olmak üzere 2019 başına kadar geçmiş projelerimizle yaklaşık 750 daire yapmış olacağız. Hepsinde bu ihtiyaçları karşıladık. Bizim sadece bir rolümüz yok, rol model özelliğimiz de var. 


SOSYAL ALANI EN GENİŞ ESER PARK O'LİVE 

İnşaat sektöründe de müşteri memnuniyeti ve taahhütlerin yerine getirilmesi esastır. Şirketinizin tavrım özetler misiniz? 

Şunu vurgulamak isterim: Yaptıklarımızı vaat edip, vaat ettiklerimizden daha fazlasını yapıyoruz. Bugüne kadar tüm projelerimizi zamanında teslim ettik. Daire teslim alan müşterilerimizin hepsi en fazla 1 yıl içinde kazançlı duruma geçtiler. Fakat fiyat alıp 1 ay 2 ay bekleyenler ise hep daha fazla ödeyerek daire sahibi oldular. Katalogda, web sayfasında, tanıtımda ne vaat ettiysek hepsini ve hatta daha fazlasını yaptık. Çok çarpıcı bir şey ifade etmek isterim. Park O'live'nin proje alanı 36 bin metrekaredir. Yapılara ayrılan alan ise 6000 metrekaredir. Yani 6'da l'ini inşaata ayırdık. Bu bile övgüye değer. Müşterilerimize bir eser sunarken kullanışlı olmasına, bahçe ve çevre düzenlemesine özel önem veriyoruz. Çarpıcı bir konuya daha dikkat çekmek isterim: Projenin hem sakini olarak, hem de yönetimine katkı sunarak süreci takip ediyoruz. Proje tamamlandığında her müşterimizin söylediği söz şudur: "Beklediğimden daha güzel oldu, bu kadarım beklemiyordum." Bu sebeple diyoruz ki; projelerimizde yer almanın ve Çanakkale'de yaşamanın ayrıcalığını yaşamaya davet ediyoruz. Son sözümüz ise, doğal yaşamın merkezi, kazançlı yatırımın odağı olan PARK O'LİVE projemize siz değerli dostlarımızı bekliyoruz."


Milliyet