Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Park Orman Tabiat Parkı projesinde son durum!

Ege Turizm ve Gayrimenkul Yatırımları A.Ş. tarafından yapılması planlanan Park Orman Tabiat Parkı projesi için İnceleme Değerlendirme Komisyonu (İDK) Toplantısı yapılacak...


İstanbul Sarıyer'de Ege Turizm ve Gayrimenkul Yatırımları A.Ş. tarafından yapılması planlanan Park Orman Tabiat Parkı projesinde İnceleme Değerlendirme Komisyonu (İDK) Toplantısı gerçekleşecek. Toplantı 1 Ekim 2018 tarihinde yapılacak.


Toplantıda komisyon üyeleri projenin ÇED raporu hakkındaki görüşlerini paylaşacak. ÇED raporunun içeriğine göre süreç şekillenecek.  


2015 yılında Ege Turizm ve Gayrimenkul Yatırımları A.Ş. tarafından planlanan ancak Bakanlık'tan izin alınması gerektiği gerekçesi ile başlanamayan Park Orman Tabiat Parkı Projesi için ÇED süreci 6 Kasım 2017 tarihinde başlamıştı. 


Park Orman Tabiat Parkı projesinde son durum!


Park Orman Tabiat Parkı'nda kamping alanı, havuz alanı, kır kahvesi, yönetim merkezi, idari birimler, çok amaçlı salon, çocuk müzesi ve kapalı otoparka yer verilecek.


Proje içerisinde piknik alanları ve kafeteryalar, bilimsel eğitim alanları, keşif alanları, çok amaçlı aktivite alanı, tarımsal eğitim ve doğa deneyim alanı, Japon ve Osmanlı bahçeleri de yer alacak.Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com