Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Parkvillage

Arıkan Yapı’nın Ege evlerinden esinlenerek Büyükçekmece’de hayata geçirdiği, müstakil yapılardan oluşan projesidir.


Parkvillage

Parkvillage


Parkvillage projesinin özellikleri nedir?


Parkvillage; Arıkan Yapı tarafından 51 bin 368 metrekare alan üzerinde hayata geçirildi. Villa Sardes, Villa Thera, Villa Lagina, Villa Larisa, Villa Claros, Villa Trilye ve Villa Alinda tipinde 7 farklı tasarımla oluşturulan villalar, Büyükçekmece’de konumlandırıldı. 250 metrekare ile 350 metrekare arasında değişen büyüklüklere sahip olan villalarda toplam 144 konut yapıldı.


Parkvillage projesinde hangi sosyal olanaklar var?

Her villaya özel yüzme havuzu, her villaya özel bahçe, tenis kortu, çocuk oyun alanları, bisiklet parkuru, koşu parkuru ve 24 saat güvenlik hizmeti…


ParkvillageParkvillage villalarının mimari özellikleri nelerdir?


Projede yer alan villalar, Dekopark Mimarlık hizmetleri tarafından tasarlandı. Ege’de bir kasabada, tek katlı müstakil evlerde yaşama hayali kuran konut alıcılarına, zeytin ağaçlarının yer aldığı köy meydanını sunuyor. Köy kahvesi, köy kütüphanesi, köy bakkalı ve köy fırınının yer aldığı projede,  270 bin metrekare yeşil alan mevcut.


Parkvillage’de ne tür villalar var?


Yatay yaşam mimarisi ile yola çıkan Dekopark Mimarlık Hizmetleri, projeyi tek katlı yatay yaşam konsepti üzerine tasarladı. 1 buçuk dönümlük bahçelere sahip olan villaların alıcıları organik tarım yapabilir. Bu bahçe içerisinde 50 metrekarelik alan bir de havuz yer alıyor.


- 250 metrekareli tek katlı villa alternatifleri : SARDES, THERA ( iç bahçeli )

- 300 metrekareli tek katlı villa alternatifleri : LAGİNA, CLAROS ( iç bahçeli )

- 350 metrekareli tek katlı villa alternatifleri : ALİNDA  TRİLYE  ( iç bahçeli )


Parkvillage


Villalar isimlerini nereden alıyor?


Villa Sardes: Manisa'nın Sardes Antik Kenti, İzmir'e 72 km. uzakta olup, İzmir - Ankara karayolu üzerindedir. Villa Sardes, Sardes Antik Kenti’nden esinlenerek tasarlandı.


Villa Thera: Thera, Hellen dilinde "Av" anlamına gelen bir sözcüktür. Thera antik kentin taş duvar kalıntılarıyla Yerkesik'e 2 km. mesafe uzaklıkta karşılaşılmıştır. Villa Thera adını buradan alır.


Villa Lagina: Yatağan - Milas karayolu üzerindeki termik santralin yanından sağa ayrılan asfalt yoldan 9 km gidilerek Lagina Harabeleri'ne varılır.


Villa Larisa: Larisa Sözcüğü Pelasg - Luwi dilinde "Kum Kenti" anlamına gelmektedir. Larissa adını taşıyan kentlerin hepsinin ortak özelliğinin topraklarının, nehirlerin getirdiği alüvyonlardan oluşması nedeniyle bereketliliği ile önem kazanmıştır.


Villa Claros: Claros sözcügü Hellen dilinde "Kısmet Çekimi" veya "Arazi" anlamına gelirse de Bilge Umar, asıl kökeninin Luwi dilindeki "Kıyı" veya "İskele" olan Kalara'dan geldiğini belirtir.


Villa Trilye: Tarihinde daracık sokakları, kiliseleri, bitişik nizam ahşap evleri ile dikkat çeken bu şirin belde tüm mimari özelliklerini günümüze kadar korumayı başarmış.


Villa Alinda: Alinda Agorası duvar işçiliğinin mükemmelliğinden ötürü Anadolu’daki Hellenistik devir agoralarının en iyilerinden biri olarak nitelenmektedir.


Parkvillage projesinde fiyatlar ne durumda?


2013 yılı Şubat ayında  Park Village Evleri,625 bin TL'den başlayıp, 725 bin TL'ye kadar fiyatlarla satışa sunuldu. Projede yer alan villalar 2013 yılı Aralık ayında teslim edildi.