Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Pimapen

Pimapen, PİMAŞ tarafından üretilen PVC pencere sistemine denir. Türkiye'de ilk PVC sistemini Pimapen ürettiği için günümüzde PVC pencere sistemi Pimapen olarak anılmaktadır.Pimapen nedir?


Pimapen; Enka Grubuna bağlı olan PİMAŞ firmasının hayata geçirdiği bir üründür. PİMAŞ; 1982 yılında PVC pencere sistemi pimapeni hayata geçirdi. İlk PVC pencere sistemi olduğu için bundan sonra yapılan tüm PVC pencere sistemlerinin birçoğu da pimapen olarak adlandırılmaya başlandı. 


Pimapen; uzun ömürlü, yüksek yalıtım özelliğine sahip bir sistemdir. Sesin, kötü havanın içeri girmesini engeller. Bakım gerektirmediği için ekonomik olan bu ürün, ahşap pencere sistemleri ile karşılaştırıldığında çevreye duyarlıdır.

80 binden fazla insanın istihdam edildiği sektörü büyüten pimapenin aynı zamanda yurtdışında 500’ün üzerinde üretici bayisi bulunmaktadır.


Pimapen

Pimapen ölçüleriPimapen ürünleri ve özellikleri nedir?


Pimapen, pencere sistemleri dışında kapı, kaplama, panjur ve kepenk sistemleri de üretmektedir. Ürünlerden bazıları şu özelliklere sahiptir:


Pimapen S-7500 Fantasia: Bu ürün, 75 mm genişliğindedir. Kasa, kanat yüksekliği 110 mm’dir. Daha geniş görüş açısı sunar. 


Pimapen S-7000 Maximus: 70 mm ve 5 odacıklı profillere sahiptir. Ayrıca kasa, kanat genişliği 109,5 mm’dir. 


Pimapen S-7000 Horizon: Bu üründe 70 mm ve 5 odacıklı profillere sahiptir. Isı, ses yalıtımı yüksektir. 113 mm’lik kasa, kanat yüksekliği vardır. 


Pimapen S-6000 Quadro: 60 mm ve 4 odacıklı profilleri vardır. İç-dış contalıdır. Kapı ve pencerelerde kullanılır. Kasa, kanat genişliği 111 mm’dir.


Pimapen S-7700 Slider: Kapı ve pencere boşluklarında 2’li, 3’lü, 4’lü kanat hareketleri sağlar. Geniş kanatları için özel bir raylı sistem yapılmıştır.


Pimapen S-9500 Slider: Geniş kanat sistemleri ve gövdeye sahiptir. Daha fazla mekan görmeye yarar. Aydınlık ve ferah ortamlar için tasarlanmıştır.


Pimapenin sahip olduğu kalite belgeleri:

TSE, ISO 9001:2000, IFT, RAL, INCERC, EMI, EPW, ITB


Pimapen ürün sözleşmesine şu linkten ulaşabilirsiniz:

http://www.pimapen.com.tr/common/download/drpimapen/sozlesme.PDF