Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ramazan Canural kimdir?

Burdur Gölhisar Belediye Başkanı Ramazan Canural kimdir? Ramazan Canural, bugüne kadar hangi işlerde görev aldı?


Ramazan Canural, 1956 yılında Gölhisar’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Gölhisar’da tamamladı. 1974-1975 yıllarında, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültelerinde birer yıl okudu. 1975-1981 yılları arasında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinde yüksek öğrenimini tamamladı. 2 yıllık mecburi hizmetini Rize- İkizdere’de, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ihtisasını, İstanbul Şişli Etfal ve Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanelerinde yaptı.


Van Asker Hastanesindeki askerlik hizmetinden sonra 7 yıl Samsun’un Çarşamba İlçesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak çalıştı. 1996 da kısa bir süre Diyarbakır Bismil Devlet Hastanesinde rotasyoner Çocuk Hastalıkları Uzmanı olarak görev yaptı.


1996-1997 yıllarında altışar ay Denizli Tavas ve Acıpayam Devlet Hastanelerinde çalıştıktan sonra, Kasım 1997’den itibaren Denizli Devlet Hastanesinde görev yapmaya başladı. 2003 yılından itibaren 4 yıl, Denizli Devlet Hastanesinde Satın Alma ve İhalelerden sorumlu Başhekim Yardımcılığı görevini yürüttü.


Mayıs 2007-Ekim 2012 tarihleri arasında, 5.5 yıl Denizli Devlet Hastanesi Başhekimliğini üstlendi. Temmuz 2010’dan sonra 2 yıl boyunca, Sağlık Müdürlüğü’nün devrettiği yetki ile, Denizli’de Sağlık Bakanlığı’na bağlı 16 hastanenin Toplu Satın Alma İşlemlerinde İhale Yetkilisi görevini yürüttü. 


2013 yılında Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi dalındaki Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın sınavla verdiği İşyeri Hekimliği Sertifikasını da 2013 yılında almıştır.


4 yıldan beri Denizli’deki yerel bir gazetede haftalık köşe yazıları yazmaktadır.


Sağlık dışında edebiyat, siyaset, ekonomi, din, tarih ve musiki gibi alanlara yakın ilgi duyan Ramazan Canural, evli ve 2 çocuk babasıdır.


30 Mart 2014 yerel seçimlerinde doğduğu ilçeye belediye başkanı adayı olan Ramazan CANURAL , Gölhisar Belediye Başkanı seçildi.