Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Real Konaklar Yedikule görücüye çıktı!

Real Group tarafından Zeytinburnu Yedikule’de inşa edilen Real Konaklar Yedikule projesinin lansmanı bugün gerçekleşti..


Oliv Yapı ile temelleri atılan ve OND Yapı ile SE Mimarlık’ın katılımıyla daha da güçlenen Real Group, gayrimenkul sektöründe faaliyetlerine devam ediyor. Firma, Zeytinburnu Yedikule’de hayata geçirdiği Real Konaklar'ı bugün Çırağan Sarayı'nda gerçekleştirdiği basın toplantısı ile görücüye çıkardı.


Lansmana, Real Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dokumacı, Real Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Nuri Dokumacı ve Sinan Kafadar katıldı. 


57 bin 982 metrekarelik kapalı inşaat alanına sahip Real Konaklar'ın toplam arsa büyüklüğü ise, 18 bin 513 metrekare. Projede brüt aralığı 186 metrekare ile 367 metrekare arasında değişen 3 oda 1 salon daire, 4 oda 1 salon daire, 4 oda 2 salon tripleks, 5 oda 2 salon tripleks ve 5 oda 2 salon dubleks olmak üzere 5 çeşit konuk alternatifi sunuluyor. 


Real Konaklar projesinde 50 metrekare ile 200 metrekare arasında değişen özel bahçe kullanım alanlarıyla da doğayla iç içe bir yaşam sunuluyor.


Projenin tanıtım toplantısında proje hakkında bilgi veren Real Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dokumacı, projenin Aralık 2019’da tamamlanarak sakinlerine teslim edileceğini söyledi. Dokumacı "Kazandığımız kalite birikimimiz, deneyim ve bilgimizle özel sektörün geliştirdiği en büyük konseptli konut projelerinden biri olan Real Konaklar Yedikule’yi gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Real Konaklar Yedikule, tarihi yarım adanın hemen yanı başında İstanbul için tarihi açıdan önemli bir bölgede bulunuyor. Yedikule adını; Fatih'in İstanbul'u fethinden sonra ilave ettirdiği iki kule ile yediye tamamlanan surlardan alır.  İstanbul’un cümle kapısı tarihi surların hemen yanında bir başlangıç noktası ve bir menzil yeridir. Real Konaklar Yedikule; eski İstanbul'da ve şehrin merkezinde, yepyeni bir yaşam konseptiyle, tarihi dokuyu zedelemeden sitede yaşamanın huzurunu, özlenen eski İstanbul sadeliğinde fakat çağımız standartlarındaki teknolojinin keyfini sizlere sunmayı temel prensip edinerek projelendirildi." dedi.


Ahmet Dokumacı konuşmasına şu şekilde devam etti: "Projemiz ile ilgili henüz hiç tanıtım yapmadan yoğun bir talep gördük. Nisan 2018 itibari ile ön talep dönemi başladı. Aralık 2019 tarihinde de teslimat yapılacak. Projenin yatırım değeri 550 milyon TL’dir. Daire fiyatlarımız ise metrekare olarak 13 bin TL ile 17 bin TL aralığında değişiyor."


Real Konaklar Yedikule, Marmaray Kazlıçeşme istasyonuna 950 metre, sahil yoluna 750 metre, Yedikule tren istasyonuna 400 metre, İDO Yenikapı iskelesi ve Aksaray'a 3.5 kilometre Eminönü ve Bakırköy gibi merkezlere 5 kilometre mesafede yer alıyor.


Tel: 444 7 479

Web: www.realkonaklar.com.tr

www.realgroup.com.tr
Önerilen Bağlantılar : TOKİ Aksaray kura