Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Recep Altepe kimdir? AK Parti Bursa Adayı 2014

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı. Recep Altepe, Başbakan tarafından 5 Aralık 2013 tarihinde, halen bir dönemdir yapmakta olduğu Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine ikinci kez aday gösterildi.Recep Altepe kimdir? AK Parti Bursa Adayı 2014
AK Parti'nin ikinci kez aday gösterdiği Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe...Recep Altepe nereden mezun?


1959´da Bursa´da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Bursa´da tamamladı. Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü´nü bitiren Recep Altepe, 1983 yılında kendi işini kurarak kalorifer, buhar kazanı imalatı, ısıtma-soğutma tesisatı ve proje işleri yaptı.Recep Altepe, siyasete ne zaman atıldı?


Siyasete 1989 yılında Refah Partisi İl Yöneticisi olarak giren Recep Altepe, 1994´te aynı partinin İl Başkan Yardımcılığı ve Yerel Yönetimler Başkanlığı görevine geldi. Fazilet Partisi döneminde bir yıl süreyle Genel Merkez Müfettişliği görevini sürdürdü.Recep Altepe, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde hangi görevlerde bulundu? 


1994 yılı yerel seçimlerinde Bursa Büyükşehir ve Yıldırım Belediyesi Meclis Üyelikleri ile BUSKİ Genel Kurul Üyeliği´ne seçildi. Altepe, 1999 yılındaki seçimlerde tekrar seçilerek üst üste iki dönem bu görevleri yürütme imkanı buldu. Bu görevler sırasında yurt içi ve yurt dışı gezilere, çalışmalara katıldı. Ayrıca Yıldırım ve Büyükşehir Belediye Meclisleri´nin; Bütçe ve Mali İşler, İmar ve Ulaşım Komisyonları´nda görev yaptıRecep Altepe, Bursa’nın hangi ilçe belediyesinde başkanlık yaptı?


Recep Altepe, 2004 yılı yerel seçimlerinde AK Parti´den Osmangazi Belediye Başkanlığına seçildi. Recep Altepe, ne zaman Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı oldu?


29 Mart 2009 yılı yerel seçimlerinde AK Parti´den Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı´na seçildi. Türkiye Sağlıklı Kentler Birligi ve Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği´nin de başkanı olan Altepe, evli ve üç çocuk babasıdır.Recep Altepe iletişim bilgileri nelerdir?


Tarihi Belediye Binası: Atatürk Cad. Uçak Sok. No 1, 16020 Bursa

Telefon : (0224) 444 16 00 / 234 40 00 / 153

Fax: (0224) 220 18 99

Web: www.bursa.bel.tr/