Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

R'Estate Center –Astoria – İstanbul

Turyap, Demos Fuarcılık ve ITCO işbirliğiyle hayata geçirilen ‘Türkiye ve dünyanın ilk emlak AVM’si’ projesidir. Astoria AVM’nin 1. Katında yer alacak olan R'Estate Center 1 Şubat 2014’te açılıyor.R

R'Estate Center, Astoria AVMR'Estate Center nedir?


Türkiye'nin en büyük yerli zincir emlak markalarından TURYAP'ın Demos Fuarcılık ve ITCO işbirliğiyle gerçekleştirdiği R'Estate Center, Türkiye ve dünyanın ilk emlak AVM’si olacak. R'Estate Center, 1 Şubat 2014'te Astoria AVM'de açılıyor. 


Astaş'ın inşa ettiği ve 2008 yılında hizmete açılan Astoria Alışveriş Merkezi bundan böyle gayrimenkul dünyasına ev sahipliği yapacak


Yılın her günü açık olan bir emlak fuarı veya bir çeşit "emlak AVM'si" formatına sahip olan R'Estate Center'da inşaat firmaları, bankalar ve sektörle ilgili sivil toplum kuruluşlarının stantları bulunacak. Müteahhit firmaların proje maketleri ve belli ölçeklerdeki örnek dairelerinin sergileneceği R'Estate Center haftanın yedi günü 10.00-22.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak. Emlak AVM’si R'Estate Center’da hangi firmalar yer alacak? 


19 Kasım 2013 itibariyle stantların yüzde 70'i kiralanan R'Estate Center'dan şu ana kadar Artaş-Aydınlı-Keleşoğlu Ortak Girişimi (Vadi İstanbul), Astaş, Babacan Yapı, Bak Yapı, Bay İnşaat, Beyaz İnşaat, Cathay Gayrimenkul, Çalık Holding, DD Mortgage, Dekar Yapı, Demir İnşaat, Dekon, Dumankaya, Ege Yapı, Finansbank, Garanti Koza, GGD,GHE, Gül Proje, GYODER, HalkGYO, Hasanoğlu İnşaat, HTS Akdeniz, İnanlar İnşaat, İNDER, İhlas Yapı, ING Bank, İşGYO, KİPTAŞ, Kuzu Grup, MM Proje, Polat Holding, Seba Holding, Sinpaş, Sur Yapı, Şua İnşaat, Tahincioğlu Gayrimenkul, Taş Bina, Teknik Yapı, TURYAP (Golfkent), Türkiye Finans, Özyurtlar İnşaat, Yeşil GYO, Yapı Kredi ve Yapı Endüstri Merkezi (YEM) yer kiralamış durumda. 


Ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOKİ ve Emlak Konut GYO için de görüşmeler sürüyor. R'Estate Center, konut alıcısına hangi kolaylıkları sağlıyor?


R'Estate Center konut yatırımcısına hemen tüm markalı konut projelerini semt semt gezmeden bir arada görme ve karşılaştırma yapma imkânı sunuyor. Yatırımcı ayrıca projeyi yerinde de görmek isterse, R'Estate Center'ın hizmetine sunduğu servis aracıyla şantiyeye de götürülüyor. 


Yatırımcı eğer halihazırda sahip olduğu gayrimenkulü satıp yeni bir ev almak isterse de Turyap acenteleri aracılığıyla, Türkiye'nin neresinde olursa olsun mülkünü satabiliyor. R'Estate Center projesi hangi ihtiyaçtan doğdu?


Türkiye'de gerçekleştirilen gayrimenkul fuarlarının hemen tamamının çok yetersiz olduğunu ifade eden Turyap Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Sanbay, "Yurtdışındaki fuarları da inceledik. Bu fuarlara Turyap olarak biz de katıldık. Her fuardan sonra 'bir daha katılmayalım' diyoruz ama katılmayınca da olmuyor. 


Fuarlar aslında her zaman bir nevi podyum, boy gösterme alanı olmuştur. Direkt satış yapmak zordur. İşte R'Estate Center projemizde biz bu ihtiyacı karşılayacağız" dedi. R'Estate Center’da neler olacak?


Yaklaşık 5 bin metrekare büyüklüğünde bir kapalı alana sahip olan R'estate Center'da 100 firmanın en az 300 projesi yer alacak. Organizasyonda yaklaşık 10 bin konut ve ofis satışta olacak. Her ayın bir günü R'Estate Center'da açık artırmayla çok uygun fiyatlarla belli sayıda konut satışa sunulacak. 


R'Estate Center, emlak almak, satmak, kiralamak, kiraya vermek isteyen herkese açık olacak. İnşaat şirketleri gibi mülk sahipleri de stant kiralayabilecek. Kentsel dönüşüm bölgelerinde bulunan toplu konutlar ve siteler, binalarını müteahhitlere tanıtma fırsatı elde edecekler. Binasını dönüştürmek isteyen vatandaşın, müteahhit firmaya ulaşması kolaylaşacak. R'Estate Center'da stant kiralamanın bedeli ise metrekare başına aylık 200, yıllık 2.400 euro civarında. 


Sektörle ilgili çeşitli konferanslar, workshoplar ve seminerlerin de gerçekleştirileceği R'Estate Center'da ayrıca çocuk oyun alanı, basın merkezi gibi birimler de bulunacak. Yeni proje lansmanlarmm da yapılması planlanan R'Estate Center'ın yayın organı ise Turyap'ın sektör dergisi Emlak Pazarı olacak. İngiltere ve Rusya gibi ülkelerden bazı inşaat firmalarının da stant kiralamak için başvuruda bulunduğu R'Estate Center, Astoria AVM'nin giriş üstü katında konumlanıyor. 


Türkiye ve İstanbul'a yönelik emlak turizmi geliştirilmesi de düşünülen R'Estate Center'a yabancı geyrimenkul yatırımcısı da davet edilecek. Bu yatırımcılar R'Estate Center'dan ev almaları halinde masrafları firma tarafından karşılanacak. 


Ayrıca R'Estate Center'dan gayrimenkul alırken herhangi bir firma tarafından mağdur edilen vatandaşın hakkını da yine R'Estate Center arayacak. 


Her ayın bir günü R'Estate Center'da açık artırma yöntemiyle çok uygun fiyatlarla belli sayıda konut satışa sunulacak. Açık artırma ile vatandaşlar istedikleri evlere daha uygun fiyatlarla ulaşma fırsatı bulacak.R'Estate Center iletişim bilgileri nelerdir?


Astoria AVM


Adres: Büyükdere Caddesi Astoria Kuleleri No: 127 34394 Esentepe / İstanbul


T : 444 2 780 

Web: www.restatecenter.com

Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016