Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Rıdvan Oyar kimdir?

Abana Belediye Başkanı Rıdvan Oyar kimdir? Rıdvan Oyar, bugüne kadar hangi işlere imza attı?


01.11.1968 yılında İstanbul’da doğan Rıdvan Oyar öğrenim hayatını İstanbul’da tamamlamış olup, 16 yaşında ticari hayatına başlayarak yaşama atılmıştır.


Rıdvan Oyar, genç yaşında sağlamış olduğu başarılı ticari faaliyetleriyle ülkemizin denizcilik camiasında söz sahibi olan, yüzlerce kişiye iş imkanı sağlayan, 70′den fazla çeşitli tip ve kapasitelerde gemileri denizcilik camiasına kazandıran ve ülkemize döviz girdisi sağlayan tersane sahibi bir işadamıdır.


Aynı şekilde geniş vizyon ve halka hizmeti, Hakk’a hizmet düsturunu hayatının bir parçası olarak gören Rıdvan Oyar, 4 adet gemiyle dünya denizcilik ticaretinde faaliyet gösteren gemi filosuna sahip bir armatör olarak da ticari faaliyetlerini sürdürmektedir.


Ticari hayattaki çalışkanlığı, ahlaki ve itibarlı işadamlığı nedeniyle gerek Abana gerek çevre ilçelerin Ak Parti ilçe teşkilatları ve halkın yoğun talepleri doğrultusunda ata toprağına olan vefa borcunu ödemeye karar vermiş, AK PARTİ Abana Belediye Başkan adaylığını kabul ederek politik hayata atılmıştır.


29 Mart 2009 Mahalli İdareler Seçimlerinde belediye başkanlığı görevine getirilen Rıdvan Oyar, şu an görevindeki 2. dönemini icra etmektedir. Rıdvan Oyar, evli ve 2 çocuk babasıdır.