Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Riskli yapı tespiti lisans başvuruları 2017!

Riskli yapılar Bakanlık tarafından lisanslandırılan kurum ve kuruluşlar tarafından tespit ediliyor. İşte riskli yapı tespiti lisans başvuruları 2017..


Kentsel dönüşüm kapsamında riskli olarak belirlenen yapılar yıkılıyor. Taşınmazı yıkılan hak sahiplerine belli finansal destekler sağlanıyor.


Riskli yapılar Bakanlık tarafından lisanslandırılan kurum ve kuruluşlar tarafından tespit ediliyor.


Riskli yapı tespit raporunun hazırlanmasında görev alacak mühendislerin, ilgili meslek odalarına üyeliklerinin devam ediyor olması, mesleklerinde fiilen en az beş yıl çalışmış olmaları şartı aranıyor.

 

Lisanslı kurum ve kuruluşlarda riskli yapı tespitinde görev alacak mühendislerin, Bakanlıkça açılacak eğitim programlarına katılmaları ve katılım belgesi almaları zorunlu oluyor. 


Bakanlıkça açılan eğitim programlarına katılıp en az bir katılım belgesi almayan mühendisler riskli yapı tespitinde görev alamıyor.


Kentsel dönüşüm riskli yapı tespiti yetki belgesi verilen kurum ve kuruluşlar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sayfasında bulunuyor.
Riskli Yapı Tespiti Lisans Başvurularında İstenilen Belgeler için tıklayın.


Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com