Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Sabiha Gökçen-Tavşantepe metrosu 29 Ekim 2019'da açılacak!

Sabiha Gökçen Havalimanı-Tavşantepe Raylı Sistem Metro Hattı'nın açılacağı tarih belli oldu. Sabiha Gökçen-Tavşantepe metrosu 29 Ekim 2019'da açılacak..


İstanbul'un şehir havalimanı Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nı İstanbul'daki metro hattına entegre edecek edilecek olan Sabiha Gökçen Havalimanı-Tavşantepe Raylı Sistem Metro Hattı'nın açılacağı tarih belli oldu.


Pendik Belediye Başkanı Dr.Kenan Şahin, sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı açıklamada metro hattının 29 Ekim 2019 tarihinde açılacağını duyurdu.


Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Kenan Şahin, "Kaynarca-Kurtköy-Sabiha Gökçen hattımız, Tavşantepeden Sabiha Gökçene kadar ki kısmı Ulaştırma Bakanlığımız tarafından yapılıyor. Şu anda alt yapı çalışmalarımızın çok önemli bir kısmı bitti. Sinyalizasyon ve diğer çalışmalar devam ediyor. 29 Ekim 2019 tarihi fiili olarak ve resmi olarak açılış tarihi ama biz sürecin daha hızlı bitmesi için çalışmaları devam ettiriyoruz. 2019 yılında inşallah Kadıköyden Sabiha Gökçen Havalimanına kadar kesintisiz ulaşımın sağlanacağı metro hattına hep beraber erişmiş olacağız" dedi.   

Önerilen Bağlantılar : 3. Havalimanı