Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Saffet Bulut kimdir?

1994 ve 1999 yıllarında iki kez Bahçelievler Belediye Başkanı olarak görev yapan Mimar Saffet Bulut kimdir? Bugüne kadar hangi işlere imza attı?


Saffet Bulut kimdir? Saffet Bulut, 1952 Trabzon Maçka doğumlu. Saffet Bulut, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi bölümü mezunudur. 


1960 yılından bu yana Bahçelievler'de oturan Mimar Saffet Bulut, bugüne kadar 2000'den fazla projeye imza atmıştır. 


1992 yılında Bahçelievler Belediye Meclis Üyeliği yapan ve 1994'te Bahçelievler Belediye Başkanı olan Bulut, 1999 yılında ikinci kez Bahçelievler Belediye Başkanı seçilmiştir. 


Mimar Saffet Bulut'un öncelikleri, semt halkının ihtiyaçlarına odaklanıyor. Depreme karşı dayanıklı kentsel dönüşüm projelerinin yanı sıra, semt halkının İhtiyaçlarına da odaklanan Mimar Saffet Bulut'un öncelikli diğer hedefleri arasında; Daha temiz, daha yeşil bir Bahçelievler oluşturmak, Sosyal bir belediye anlayışıyla hizmet vermek, 200 yataklı devlet hastanesi, fizik tedavi ve yanık hastanesi inşa etmek, Minibüs duraklarının zemin altına almak, Engelliler için park ve oyun alanları hazırlamak,  İşsizlere yeni iş olanakları sunmak, Trafiği düzenleyerek yaya yolları açmak, Sinema, tiyatro, kongre salonu gibi sosyal alanlar yaratmak, Ünverdi geçidinin düzenlenerek polis evi açılması bulunuyor.