Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Sahabiye kentsel dönüşümünün ilk etabı başlıyor!

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Sahabiye’de kentsel dönüşüm için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.


Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre,  Sahabiye’de kentsel dönüşüm için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Alt ve üst yapısıyla modern bir bölgenin yükseleceği Sahabiye’de kentsel dönüşümün ilk etabı için yıkım işlemleri sürüyor.


Projenin birinci etabında bulunan ve öncelikli olarak yıkılması gereken binaların yıkım işlemleri tamamlandı. Projenin ilk etabı içerisinde yer alan diğer binaların elektrik, su, doğalgaz kesintileri nedeniyle mağduriyet yaşamaması, çevre ve gürültü kirliliğinden etkilenmemesi, can ve mal güvenliğinin tehdit altında kalmaması için uygulama alanındaki tüm binaların yıkılmasına karar verildi.


Teslim alınan bağımsız bölümler için hak sahiplerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kira yardımı başlatılacağı da belirtildi.


1. Uygulama Etabı içerisindeki tüm binaların borçsuz ve boş bir şekilde 15 Ağustos'a kadar tahliye edilip Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edilmesi gerektiği kaydedildi.


Milliyet