Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Sait Arslan kimdir?

Mimar Sait Arslan kimdir? Sait Arslan, bugün mimari çalışmalarına hangi firmada devam ediyor?


Sait Arslan, 1980'de doğdu. Sait Arslan, Özel Evrim Lisesi’nde başladığı eğitim hayatını Beykent Üniversitesi’nde İç Mimarlık lisans ve İstanbul Üniversitesi İsletme yöneticiliği yüksek lisans programı (MBA) ile tamamladı. 


1999-2009 yılları arasında, konut inşaatı konusunda çalışan aile firmasının üçüncü neslini temsilen inşaatın her aşamasında çalıştı. İnşaat firmasına ahşap imalatları konusunda destek amaçlı kendi ahşap atölyesini kurdu. Endüstriyel tasarımlarını hayata geçirip İstanbul Design Week 2006’ya katıldı ve “Pink Fish” isimli askılık tasarımı ile İdda’nın düzenlediği yarışmada yılın en iddialı ikinci tasarımcısı oldu. 


Çeşitli firmalarda proje, uygulama ve şantiye aşamalarında görev aldıktan sonra 2007 yılında Alain Boyman ile birlikte Boyman Arslan Architects’i kurdu. 


Şimdi tüm tecrübesiyle mükemmelliyetçi bakış açısını birleştirerek mimari etiklere uygun, özel işler üretmeye devam ediyor.


Boyman Arslan Architects

Mimari, iç mimari ve şehircilik alanlarında projelere üreten ofis 2007 yılında İstanbul’da kuruldu. 


Boyman Arslan anlatıyor: Boyman Arslan mimari tasarım sürecinde, proje aşamasından itibaren maliyet, nitelikli görsel algı, yönetmeliklere olan hakimiyet, enerji verimliliğine hassas bakış açısı, çevreye uyum konularını gözeterek doğru tasarım kararları alarak uygulama projesi haline getiriyor. Farklı disiplinlerden gelen kalabalık ekip ve düzenli çalıştıkları danışmanlarla sadece mekân ve yaşam alanları tasarlamakla kalmıyor, bir yaşam biçimi ve konsept için gereken tüm ihtiyaçları karşılayıp yönlendiriyorlar.


https://www.boymanarslan.com/