Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Sakarya Sapanca'da TOKİ Konutları teslim ediliyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca Sakarya Sapanca 681 adet konut projesi dahilinde sözleşme imzalayan konut hak sahibi teslim işlemleri bugün başladı..


Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca Sakarya Sapanca 681 adet konut projesi dahilinde sözleşme imzalayan konut hak sahibi teslim işlemleri; “Konut Teslim Programı” çerçevesinde, projenin Müşavir/Müteahhit firması ; EMAY ULUSLARARASI MÜHENDİSLİK VE MÜŞAVİRLİK A.Ş. aracılığı ile gerçekleştiriliyor. 


Sakarya Sapanca teslim işlemleri bugün başladı. Teslimler, 17 Ağustos 2018 tarihine kadar devam edecek.


Konut alıcıları kendilerine bildirilen kimselerin günde ve saatte kendi imkanları ile şantiyeye ulaşmaları gerekiyor. Konut teslim işlemlerine saat 09:00’da başlanıyor.


Bu çerçevede; 


Konut teslimleri, İdare tarafından hazırlanan ve ilan edilen “Konut Teslim Programı” çerçevesinde Emay Uluslararası Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş. aracılığı ile gerçekleştirilecektir.


Konut teslimleri Sakarya Sapanca Gazipaşa Mahallesi 681 Konut Projesi Şantiyesinde yapılacaktır. Konut alıcıları konut teslim programı çerçevesinde kendilerine bildirilen günde kendi imkanları ile Şantiyeye ulaşacaklardır. Konut teslim işlemlerine saat 09:00’da başlanacaktır.  Kendisine bildirilen günden başka bir günde konut teslimi için başvuruda bulunan konut alıcılarının işlemleri, geldikleri gün için belirlenmiş konut alıcılarının işlemleri tamamlandıktan sonra yapılabilecektir.


3065 sayılı KDV kanunu gereğince teslim işlemi nedeniyle Katma Değer Vergisi doğduğundan, alıcılar tarafından Ziraat Bankası A.Ş. Sapanca Şubesi’ne KDV tutarı ödenecek ve ödeme dekontu/faturanın bir örneği konut teslim anında Müşavir firmaya alıcılar tarafından ibraz edilecektir. Bankaca yapılacak KDV tahsilatlarının belli bir düzen içerisinde gerçekleştirilmesini sağlamak üzere konut alıcıları teslim tarihinden 1 gün önce aynı saatte ilgili Banka şubesine davet edilecektir. KDV bedelinin yatırıldığına dair belge veya dekont ibraz edilmeden kesinlikle teslim işlemi gerçekleştirilmeyecektir. 


Şantiyede yapılacak konut teslimi sırasında; konut alıcılarının aşağıdaki belgeleri yanlarında bulundurmaları gerekmektedir: 


Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı), 

Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin hak sahibinde bulunan nüshası,

Konut vekaleten teslim alınacak ise vekaletnamenin aslı ve fotokopisi,

KDV tutarının yatırıldığına dair belge veya fatura. 


Belgeler eksiksiz ise, konut alıcılarına Müşavir firma tarafından “Konut Teslim Tutanağı” ile mahal listesine göre tanzim edilecek olan “Konut Tespit Föyü” imzalatılacaktır.