Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Salih Alaka kimdir?

Afyon Çobanlar Belediye Başkanı Salih Alaka kimdir? Salih Alaka, ne zamandan beri belediye başkanı olarak hizmet veriyor?


Salih Alaka, 1965 Yılında Çobanlarda doğmuş. İlk ve Orta Öğrenimini Çobanlarda yapmış. Lise Öğrenimini ise Afyon Endüstri Meslek Lisesi Elektrik bölümünden mezun olmuş. 1985-1987 yılları arasında Askerlik görevini tamamladıktan sonra ilçemize dönen Salih ALAKA, kendine ait olan işyerinde esnaflık yapmıştır.


İlçede bulunan Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifinin 2002 yılında başkanlığına seçilen Salih ALAKA bu görevinden Belediye Başkanı olduktan sonra ayrılmıştır.


28 Mart 2004 Tarihinde Yapılan Mahalli İdareler seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisinden aday olarak İlçemizin Belediye Başkanı olmuş, 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Seçimlerinde tekrar Adalet ve Kalkınma Partisinden Aday olarak İlçemizin Belediye Başkanı olmuş ve 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimlerinde tekrar Adalet ve Kalkınma Partisinden Aday Olan Salih ALAKA bir ilki gerçekleştirerek Belediye Başkanlığını üst üste olmak üzere ÜÇÜNCÜ kez kazanmıştır.


Salih ALAKA evli ve 3 çocuk babasıdır.