Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Sami Aydın kimdir? AK Parti Sivas Adayı 2014

Mimar ve müteahhit. Sami Aydın, 2004 seçimlerinde Sivas Belediye Başkanı oldu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 29 Kasım 2013’te Sami Aydın’ı, mevcut belediye başkanı BBP’li Doğan Ürgüp’ün karşısına aday olarak çıkardı. Sami Aydın kimdir? AK Parti Sivas Adayı 2014

AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Sami Aydın...Sami Aydın ne zaman Sivas Belediye Başkanlığı yaptı?


AK Parti, Sivas’ta Büyük Birlik Partisi’nden Belediye Başkanı olan Doğan Ürgüp’ün karşısına Mimar Sami Aydın ile çıkacak. 2004 seçimlerinde Sivas Belediye Başkanı olan ancak 2009 seçimlerinde başkanlığı BBP’ye kaptıran Aydın, AK Parti’nin kurucuları arasında yer alıyor. Sami Aydın kimdir?


Sami Aydın, 1965’te Sivas'ta doğdu. İlk ve orta öğrenimimi Sivas’ta tamamladı. Trakya Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesinden mimar olarak mezun oldu. 1990 yılında iş hayatına atıldı. Serbest mimar olarak çalıştı. Ayrıca çeşitli inşaat şirketleri kurarak müteahitlik sektörüne girdi. Sami Aydın siyasete ne zaman girdi?


1999 yılında il genel meclisi üyesi seçildi ve 2001 yılında Ak Parti’nin kurulmasıyla Sivas’ta AK Parti il başkanlığı görevini üstlendi. Çeşitli sivil toplum örgütlerinde görevleri oldu ve en son yerel seçimlerde Sivas Belediye Başkanı adayı oldu. 28 Mart yerel seçimlerinde Sivas Belediye Başkanı oldu. Aydın, evli ve 3 çocuğu var.Sami Aydın, aday adaylığını açıklarken neler söyledi?


AK Parti’nin kurucuları arasında yer alan ve geçtiğimiz dönem Belediye Başkanı olarak görev yapan Sami Aydın, Ak Parti il binasına giderek yoğun bir kalabalık arasında resmi başvurusunu yaptı.


Aday adaylığı müracaatı sırasında açıklamada bulunan Sami Aydın kaybettiği koltuğu kazanma gibi bir hırsı olmadığını ancak kendisine gösterilen teveccüh karşısında ben yokum deme şansının da olmadığını söyledi.


Her kesimin Sivas’a hizmet beklediğini dile getiren Aydın “ Kaybettiğim koltuğu kazanmak gibi bir hırsım yok. Ancak Ak Partililer olsun diğer partililer olsun Sivas’a hizmet bekliyor. Sivas’a yapılacak hizmetler içinde bize teveccüh gösterdiler bizde bu teveccüh karşısında Sivas’a hizmetten kaçamazdık ve bu teveccüh karşısında ben yokum deme gibi bir şansım yoktu.İnşallah bize güvenenleri, hizmet bekleyen Sivas halkını mahcup etmeyeceğiz” dedi.


Ak Partinin kurucuları arasında olduğunu hatırlatan Aydın, AK Partinin kolay kurulmadığını dile getirerek Başbakan Erdoğan’ın sözlerini hatırlattı.


Aydın “Ben Ak Partinin kurucuları arasındayım. Ak Parti kolay kurulmadı. Ak Parti kurulurken Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu partiyi halk kurdu bizi halk hizmet için görevlendirdi demişti. Bizler de halkımızın bu güvenine layık olmaya çalıştık ve çalışacağız. Biz partimizi hep birlikte güçlendireceğiz” ifadelerini kulandı.


PARTİYİ EVLADI GİBİ GÖRDÜ


Partisini bir babanın, bir annenin evladı gibi değerlendiren Sami Aydın “ Dediğim gibi ben bu partinin kurucuları arasındayım ve bu parti kolay kurulmadı. Bir baba, bir anne evladı doğduğunda 40 yaşına da gelse onu bırakmaz. Belki evlat baba ve anneyi istemese de baba ve anne ölene kadar o evladı bırakmaz. ”dedi.


BAŞBAKANIMIZ HALKA GÖRE KARAR VERECEKTİR


Aday adayları arasında nasıl bir değerlendirme yapılacağı konusuna da değinen Sami Aydın “ ŞU ana kadar 3 arkadaşımız resmi olarak başvuru yaptı. Başvuru süresi 1 Kasım tarihinde sona erecek, bir çok aday adayı arkadaşım olacak. Bu sevindirici bir şey. Sivas’a hizmet etmek için talip olmak kadar güzel bir şey yoktur. Arkadaşlarım da Sivas’a hizmet için ortaya çıkmışlardır.Başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve parti kurullarımızın Sivas halkımızın beklentisi doğrultusunda karar vereceklerine eminiz.Ben diğer aday adayı arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. BU parti hepimizin hep binlikte çalışıp partimizi daha da güçlendireceğiz” açıklamasını yaptı.


Önerilen Bağlantılar : Anneler günü konut kampanyaları