Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Samsun İnşaat Fuarı 2017 yarın başlıyor!

2017 Samsun İnşaat Fuarı, TÜYAP Tüm Fuarcılık tarafından yarın açılıyor. Fuar 26 Mart günü akşamına kadar açık kalacak..


TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ öncülüğünde düzenlenen Samsun İnşaat Fuarı 2017 3. Yapı, İnşaat Malzemeleri, Tesisat, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Doğalgaz ve Teknolojileri Fuarı yarın açılacak.


TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat Alagöz, kentteki bir otelde düzenlenen basın toplantısında, fuarın 23-26 Mart tarihlerinde TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirileceğini söyledi.


Geçen yıl düzenlenen inşaat fuarını 28 bin 800 kişinin ziyaret ettiğini bildiren Alagöz, ziyaretçi ve yapılan iş birliği sayısının artmasını beklediklerini belirtti.


Buna yönelik ciddi çalışmalar yaptıklarını dile getiren Alagöz, şöyle devam etti:


"Bu seneki fuarımızda geçen seneye nazaran önemli faktörlerden biri yabancı ziyaretçi sayısı. Bu yıl 100'ün üstünde iş adamı, İran, Mısır, Suudi Arabistan, Tunus, Irak, Kuveyt, İran ve Gürcistan'dan yabancı alım heyeti fuarımızı ziyaret etmek üzere gelecek. Hem yeni iş bağlantıları kurulmasına imkan sağlanacak hem de yabancı iş adamlarımıza Samsun'un, Karadeniz'in doğal güzelliklerini tanıtabilme imkanımız olacak."


İnşaat sektörüyle alakalı birçok konu başlığını bir çatı altında sunmalarının fuarın en önemli özelliği olduğunu aktaran Alagöz, bu yıl müteahhitler, mühendisler, sektörde faaliyet gösteren şirket yöneticileri, özel kamu kurumlarının yöneticilerinin fuara gelerek yeni ürün ve hizmetleri görme ve iş birliği kurma imkanı bulacaklarını anlattı.


Fuarın Samsun Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Makine Mühendisleri Odası, İnşaat Mühendisleri Odası, Elektrik Mühendisleri Odası ve KOSGEB iş birliğiyle düzenlendiğine dikkati çeken Alagöz, "Fuarda yapı, inşaat malzemeleri, tesisat, ısıtma soğutma, havalandırma, doğalgaz ve teknolojileri konu başlıkları altında onlarca ürün ve hizmet sergilenecek, birçok yeniliğe de ev sahipliği yapacağız." ifadesini kullandı.


AA