Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Samsun Salıpazarı Devlet Hastanesi'nde inşa durdu mu?

Samsun Salıpazarı Devlet Hastanesi'nin inşaatının durduğu iddia edilmişti. Belediye Başkanı Halil Akgül'den konu ile ilgili açıklama geldi.


Samsun Salıpazarı Devlet Hastanesi'nin inşaatının durduğu iddia edilmişti. Belediye Başkanı Halil Akgül'den konu ile ilgili açıklama geldi. Akgül, ''Böyle bir şey söz konusu değil'' diyerek tepki gösterdi.


Gerçek Taraf Gazetesi'nde yer alan habere göre Akgül, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: ''Samsun’da bazı internet sitelerinde Kamuda tasarruf tedbirleri ile ilgili olarak alınan kararlar ve talimatlar ilgili bakanlık ve kurumlara gönderilirken Samsun'da özellikle Sağlık Bakanlığı tarafından ilçelerde ihalesi yapılan hastane yatırımlarının da alınan tedbirler kapsamında, Sağlık  Bakanlığı'nın Samsun'un Salıpazarı, Atakum, Canik, Tekkeköy ve Kavak ilçelerinde yapımı planlanan hastane yatırımlarının, kamuda tasarruf tedbirleri kapsamında durdurulduğu haberleri gerçeği yansıtmamaktadır.''


Hastanenin inşaatının yapımının başladığını vurgulayan Akgül,  “Orman İşletme inşaat sahasındaki ağaç kesimini tamamlamıştır.Yüklenici firmaya yer teslimi yapılmış ve hafriyat çalışmaları başlamıştır. Yüklenici firma yetkilileri ile yaptığımız görüşmede inşaatın durdurulmasının söz konusu olmadığı ve kendilerine böyle bir tebligat yapılmadığı ifade edilmiştir. İnşaat alanında çalışmalarını sürdüren firma yetkilileri ise Devlet Hastanesi inşaatının bir yılda tamamlanıp teslim edileceğini söylediler'' dedi.