Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Şanlıurfa Fuar Alanı'nın inşaatı başladı!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa'nın fuar ihtiyacının karşılanabilmesi için Karaköprü'de fuar alanı inşa ediyor. Şanlıurfa Fuar Alanı'nın inşaat çalışmaları başladı..


Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa'nın fuar ihtiyacının karşılanabilmesi için Karaköprü'de fuar alanı inşa ediyor. 80 bin metrekarelik alan üzerindehayata geçirilecek olan fuar alanının inşaat çalışmalarına başlanıldı.


Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada: "Fuarların kaliteli bir merkezde yer alması lazım. Şanlıurfa'ya yakışır bir mekanda olması lazım. Gerek buraya gelip stand açacak firmalar ve gerekse yenilikleri ve imalatları takip edecek ziyaretçiler için standardı yüksek bir merkezde fuarların düzenlenmesi bizim için hayaldi. Büyükşehir Belediye Başkanlığımız bu hayali gerçekleştirdi. 2014 seçimlerinde halkımıza fuar sözü verdik. Büyükşehir'i fuar merkezleri geliştirir. Şanlıurfa'nın bölgesiyle birlikte her ay bir fuar düzenleme potansiyeline sahiptir. Kalkınma bakanlığımızdan yüzde 50 oranına tekabül eden 11 trilyon TL'lik destek geldi. Bu yatırımla Şanlıurfa'mız kazanacak. Şanlıurfa'mızın kazanımlarını artırmak için kadrolarımız 7/24 çalışıyor" diye konuştu.
 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi