Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Şanlıurfa Maşuk 4. Bölge 1. Ve 2. Etap sözleşme dönemi bitiyor!

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Ş.Urfa Maşuk 4.Bölge 1.ve 2.Etap Projesi kapsamında yer alan 3+1 konutlar için yedek hak sahiplerinin sözleşme dönemi bitiyor..


T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Ş.Urfa Maşuk 4.Bölge 1.ve 2.Etap Projesi kapsamında yer alan 3+1 konutlar için yedek hak sahipleri, ilan edilen program doğrultusunda, 10 Temmuz'da başlmıştı. 


Şanlıurfa Maşuk 4. Bölge 1. Ve 2. Etap sözleşme imzalana dönemi bugün bitiyor.


Hak sahipleri, konut peşinat bedelini (başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar) ve masraflarını, peşinat bedeli üzerinden %0,5 (binde beş) oranında banka komisyonu ve banka komisyonu üzerinden %5 (yüzde beş) oranında BSM yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesini T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Şanlıurfa İpekyolu Şubesinde imzalayacaklardır. 


1. Yedek hak sahipleri, ilan edilen programa göre kendisine bildirilen günde, fakat kendi seçim sırası geçtikten sonra, farklı bir saatte seçim yapmak üzere gelirse, o gün için belirlenen alıcılar işlemlerini tamamladıktan sonra seçim yaparak sözleşme imzalayacaklardır . 


2. Kendisine bildirilen günden daha sonraki günlerde sözleşme imzalama işlemleri bitmeden işlem yapmak üzere gelirse, o gün için belirlenen alıcılar işlemlerini tamamladıktan sonra seçim yaparak sözleşme imzalayacaklardır.


Sözleşme imzalama programında belirtilen tarih mesai bitimine kadar yedek hak sahipleri sözleşme imzalama işlemlerini gerçekleştirmezler ise konut alma haklarını kaybedeceklerdir.