Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Şanlıurfa Viranşehir 1. Etap Konut teslimleri başlıyor!

Şanlıurfa Viranşehir 1.Etap Toplu Konut Projesinde yer alan 616 adet konuttan satışı gerçekleştirilen 368 konutun teslim işlemleri yarın başlıyor.


Şanlıurfa Viranşehir 1.Etap Toplu Konut Projesinde yer alan 616 adet konuttan satışı gerçekleştirilen 368 konutun teslim işlemleri yarın başlıyor. Teslimler 30/06/2017 tarihlerine kadar gerçekleştirilecek.


Bu çerçevede ; 

Konut teslimleri, İdaremiz tarafından hazırlanan ve ilan edilen “Konut Teslim Programı” çerçevesinde KOLTEK Müşavirlik A.Ş aracılığı ile gerçekleştirilecektir.


Konut teslimleri Şanlıurfa Viranşehir Şantiyesinde yapılacaktır. Konut alıcıları konut teslim programı çerçevesinde kendilerine bildirilen günde kendi imkanları ile Şantiyeye ulaşacaklardır. Konut teslim işlemlerine saat 09:00’da başlanacaktır. 


Kendisine bildirilen günden başka bir günde konut teslimi için başvuruda bulunan konut alıcılarının işlemleri, geldikleri gün için belirlenmiş konut alıcılarının işlemleri tamamlandıktan sonra yapılabilecektir. 


3065 sayılı KDV kanunu gereğince teslim işlemi nedeniyle Katma Değer Vergisi doğduğundan, alıcılar tarafından T.Halk Bankası A.Ş. Viranşehir Şubesi’ne KDV tutarı ödenecek ve ödeme dekontu/faturanın bir örneği konut teslim anında Müşavir firmaya alıcılar tarafından ibraz edilecektir. Bankaca yapılacak KDV tahsilatlarının belli bir düzen içerisinde gerçekleştirilmesini sağlamak üzere konut alıcıları teslim tarihinden 1 gün önce aynı saatte ilgili Banka şubesine davet edilecektir. KDV bedelinin yatırıldığına dair belge veya dekont ibraz edilmeden kesinlikle teslim işlemi gerçekleştirilmeyecektir. 


Alt Gelir Grubu konutların ilk taksit ödemesi Temmuz 2017 itibariyle başlatılacak olup, ilk Dönemsel Artış ise Temmuz 2017’de uygulanacaktır. 


Orta Gelir Grubu konutların ilk taksit ödemesi Haziran 2017 itibariyle başlatılacak olup, ilk Dönemsel Artış ise Temmuz 2017’de uygulanacaktır.  Şantiyede yapılacak konut teslimi sırasında; konut alıcılarının aşağıdaki belgeleri yanlarında bulundurmaları gerekmektedir: 


Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı). 

Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin hak sahibinde bulunan nüshası.

Konut vekaleten teslim alınacak ise vekaletnamenin aslı ve fotokopisi. 

KDV tutarının yatırıldığına dair belge veya fatura.


Belgeler eksiksiz ise, konut alıcılarına Müşavir firma tarafından “Konut Teslim Tutanağı” ile Müşavir firma tarafından mahal listesine göre tanzim edilecek olan “Konut Tespit Föyü” imzalatılacaktır.