Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Şanlıurfa Viranşehir AGG başvuruları bitti!

Şanlıurfa Viranşehir “Alt Gelir Grubu Konut Projesi” kapsamında İdare tarafından inşa ettirilen 178 konut için başvuru dönemi bugün sona erdi..


Şanlıurfa Viranşehir “Alt Gelir Grubu Konut Projesi” kapsamında İdare tarafından inşa ettirilen 178 konut, kurasız, şartsız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile Açık Satış yöntemi ile satışa sunuluyor. 


Şanlıurfa Viranşehir Alt Gelir Grubu Konut Projesi kapsamındaki konutların satış işlemleri T.Halk Bankası A.Ş’nin tüm şubeleri aracılığıyla yürütülecektir. 


Açık Satış Yöntemiyle satışı gerçekleştirilecek konutun başvuruları, 10 Temmuz'da başlamıştı, başvurular bugün sona eriyor. 


Projedeki daireler 80 bin 139 TL il 106 bin 556 TL arasında değişen fiyatlarla alıcılarını bekliyor. 


“Açık Satış” kampanyasında yüksek satış performansının sağlanması amacıyla, kura yöntemiyle yapılan satışta aranan “konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir konutun bulunmaması, daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları” şartları kaldırıldı.