Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Sarıgöl Mahallesi – Gaziosmanpaşa – İstanbul

İstanbul’un Gaziosmanpaşa İlçesi’nde kentsel dönüşüm kapsamında yenilenen mahalledir. Sarıgöl Mahallesi, geçmişte kriminal olaylarla anılsa da artık yeni konutlar ve yaşam alanlarıyla tanınıyor. Gaziosmanpaşa Belediyesi Sarıgöl Kent Konutları ve Haliç Panorama projeleri, bu mahallede hayata geçiriliyor.Sarıgöl Mahallesi – Gaziosmanpaşa – İstanbul

Sarıgöl Mahallesi, Gaziosmanpaşa, İstanbul...Sarıgöl Mahallesi nerede?


İstanbul’un Avrupa yakasındaki ilçesi Gaziosmanpaşa’nın mahallesidir. Sarıgöl Mahallesi’nin kuzeyinde Bağlarbaşı Mahallesi, doğusunda Karlıtepe Mahallesi, güneyinde Rami Kışla Caddesi ve batısında Merkez Mahallesi vardır.

Sarıgöl Mahallesi, konum olarak Pierre Loti Tepesi’nin kuzeybatısında bulunan Ordu Caddesi  üzerinde kuruludur.Sarıgöl Mahallesi’nde dönüşüm nasıl uygulanacak?


Gaziosmanpaşa, Sarıgöl Mahallesi içerisinde yerinde dönüşüm planı uygulanacak. 14 Nisan 2013 tarihli habere göre temelini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın attığı çalışma sırasında Roman aileler diğer projelerin aksine aynı bölgede yaşantılarına devam edecekler. Projenin bir başka özelliği de evi yıkılan vatandaşa, projeden aynı büyüklükte daire verilecek olması. 'Dönüşüm' öncesi bölgede 100 metrekare evi bulunan Sarıgöllü'ye yine 100 metrekare ev verilecek. Sarıgöl Mahallesi – Gaziosmanpaşa – İstanbulSarıgöl Mahallesi’nde imar planları ne zaman askıya çıktı?


Kentsel dönüşümün sembol yerleşim alanlarından biri olan Gaziosmanpaşa Sarıgöl mahallesinin imar planları Ağustos 2013’te askıya çıkarıldı. Bir ay boyunca askıda kalacak imar planlarından sonra ihaleyle inşaatlara başlanacak... Sabah Gazetesi’nin haberine göre; suç merkezi olarak ünlenen, güvenlik sıkıntılarının yaşandığı Sarıgöl mahallesi, korunaklı sitelerin bulunduğu konforlu yaşam merkezine dönüştürülecek.Sarıgöl Kent Konutları’ndan herkes ev sahibi olabilecek mi?


Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin 24 Eylül 2013 tarihli açıklaması şöyle; “Sarıgöl - Yenidoğan Kentsel Yenileme Projesi kapsamında Belediyemizce yaptırılan Sarıgöl Kent Konutları'na; 10-25 Şubat 2013 tarihleri arasında öncelikle Sarıgöl - Yenidoğan Mahalleleri proje alanında yaşayan vatandaşlarımızın, 4 Mart - 6 Eylül 2013 tarihleri arasında ise bütün Gaziosmanpaşalıların müracaatları alınmıştır.


Sarıgöl Kent Konutları, 9 Eylül 2013 tarihinden itibaren Gaziosmanpaşa dışında ikamet eden vatandaşlarımız da başvurusuna açılmıştır.”Sarıgöl Mahallesi’nde ikinci yıkım ne zaman başladı?


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı patlatma ile 2012 yılında başlayan kentsel dönüşümde 2. yıkım, 6 Nisan 2013 tarihinde Gaziosmanpaşa Sarıgöl Mahallesi’nde Başbakan Erdoğan ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın katılımı ile gerçekleşti.


Toplam 5 il ve 8 ayrı noktadan canlı bağlantılarla başlayan yıkım ile ilgili Bakan Bayraktar; “2013’ün sonuna kadar 200 bin, 2014 yılı sonuna kadar ise 400 bin birim bağımsız konut ve iş yerinin dönüşümünün başlatılmasını hedefliyoruz” dedi. 


Kentsel dönüşüm sürecinde iktidar-muhalefet ayrımı yapmadıklarını belirten Bakan Erdoğan Bayraktar; “Muhalefet kentsel dönüşüme karşı çıkıyor. Karşı çıkanlar yarın bir afet olsa halkımıza ne diyecek” şeklinde konuştu.


Yeniden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan ikinci yıkım hareketinin düzenlendiği Gaziosmanpaşa’daki törende konuşan Bakan Bayraktar; “İstanbul genelinde Bağcılar, Bayrampaşa, Gaziosmanpaşa ve Kartal bölgelerinde toplam 32 bin 205, Sakarya Hendek’te 309, Rize’de 534, İzmir Karşıyaka’da 110 bağımsız bölümün yıkımını başlatıyoruz” dedi. Bakan Bayraktar, Diyarbakır’ın ünlü Suriçi bölgesinde de kentsel dönüşümün devam ettiğini sözlerine ekleyerek “Burada da 371 bağımsız bölümün yıkımını başlatıyoruz. Böylece bugün toplamda 33 bin 529 bağımsız birimin yıkımını gerçekleştireceğiz” diye konuştu. Sarıgöl Mahallesi – Gaziosmanpaşa – İstanbul


5 ayrı il ve 8 ayrı noktadan canlı bağlantılarla düzenlenen ve güvenlik nedeniyle patlatma yöntemiyle yıkımın yapılmadığı törende, büyük bir kentsel dönüşüm seferberliği başlattıklarını ifade eden Bakan Bayraktar; “Bu çapta bir kentsel dönüşüm; AK Parti hükümetine nasip oldu. Siyaset demedik, hizmet dedik; politika demedik, vazife dedik. Sayın Başbakanımızın 1995 yılında İstanbul’da başlattığı Başak-Hilal Konutları Projesi, tam anlamıyla bir kentsel dönüşümdür. Başak konutları, şimdi Başakşehir ilçesi oldu” dedi. Bakan Bayraktar ayrıca, AK Parti Hükümeti döneminde de Ataşehir, Halkalı, Ispartakule ve Kayabaşı’nda da yeni şehirler kurulduğunu belirtti. Sarıgöl Mahallesi’nde kaç bina yıkıldı?


Gaziosmanpaşa Sarıgöl Mahallesi'nde kentsel dönüşüm kapsamında yapıla çalışmalarda 19 Şubat 2013 tarihi itibariyle 352 binanın yıkımı gerçekleştirildi.


Yıkımlar tamamlandığında 1.125 konutun temel atma çalışmaları başlayacak. Sarıgöl Mahallesi'nde arazi ve vatandaş tespit tayin işlemleri yapılmaya devam ediyor. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Dr. Erhan Erol, Sarıgöl mahallesi için neler söylüyor?


“Sarıgöl kentsel dönüşümün sembolü olacak


İlçe genelinde dokuz yıl önce başlattığımız dönüşüm çalışmaları, bugün İstanbul’un en büyük projesi haline geldi. “Alıştığınız Yerde Yeni Bir Hayat” diyerek sürdürdüğümüz bu çalışmalar neticesinde başladığımız Sarıgöl Kent Konutları da, hızlı inşaat süreci ve modern görünümüyle çok yakında Gaziosmanpaşa’nın sembollerinden biri haline gelecek. Dönüşüm sürecinin ardından Gaziosmanpaşa, sadece bölgesinde değil tüm Türkiye’nin imrenerek baktığı bir kent olacak.


Sadece Gaziosmanpaşa’da değil, Türkiye’nin hemen her bölgesinde şehirleşme açısından sıkıntılar yaşanıyor. Otomobiller sokağa bırakılıyor, çocuklar da her an her dakika tehlike altında sokaklarda oynuyor. Deprem bölgelerinde de kimse dile getirmese de bir endişe hâkim. Herkesin özlemi; sağlam, güvenlikli, altında otoparkları olan, bahçesinde oynanabilen, girenin çıkanın kontrol edildiği binalarda yaşamak. Yerel yönetim temsilcileri olarak bizler de Kentsel Dönüşüm’e bu açıdan bakıyoruz. Beş sene içerisinde Gaziosmanpaşalılar, modern bir şehirde yaşadığını hissetmeye başlarken ilçenin de cazibe merkezi haline geldiğini görecekler.GELİŞEN VE ÇEHRESİ DEĞİŞEN GAZİOSMANPAŞA


İstanbul’un orta yerinde, bütün önemli lokasyonlara çok kısa sürede ulaşım imkânı bulunan ilçemiz, gün geçtikçe daha da gelişiyor ve değer kazanıyor. Gaziosmanpaşa’nın, 2023 yılında İstanbul’un tercih edilen 10 ilçesi arasına girmesini hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda, çarpık kentleşmenin tüm örneklerini ortadan kaldırarak, daha güzel ve daha konforlu yeni yapılarla birlikte otoparkları, donatı alanları, eğitim kurumları, hastaneleri, modern işyerleriyle çağdaş ve yaşanabilir bir Gaziosmanpaşa için çalışıyoruz.


Coğrafi konumu ve yapımına başlanan yeni ulaşım hatları nedeniyle İstanbul’un hemen her yerine kolaylıkla ulaşma imkânına sahip Gaziosmanpaşa’nın, tüm dikkatleri üzerine çekerek son dönemde şehrin yükselen değeri haline gelmesi, inanın bizi oldukça memnun ediyor.SARIGÖL GAZİOSMANPAŞA’NIN SEMBOLÜ OLACAK


Son yıllardaki bu gelişim, büyük yatırımcıların ve inşaat firmalarının da bölgemize yönelmesinin en önemli nedenidir. Bu firmaların bazıları, Gaziosmanpaşa’nın gelecekteki en güzel mimari projelerinin ilk örneklerini ilçemizde inşa etmeye başladılar bile.


Bu anlamda Sarıgöl Kent Konutları da, yenilenen ve güzelleşen Gaziosmanpaşa’nın ve İstanbul’un hak ettiği projelerden biri olacak. Şehrin orta yerinde güvenli ve huzurlu ortak yaşamıyla inşasına başlanan proje, Gaziosmanpaşa’nın yenilenen dokusu içinde yeni ve modern yerleşim birimlerinden biri olacak. Tam donanımlı iç ve dış mimarisiyle nezih, Avrupa’nın en büyük eğlence merkezlerinden Vialand’ın hemen karşısındaki bu çağdaş proje, Gaziosmanpaşa’ya artı değer katacak projelerden biri olacak."Sarıgöl Kent Konutları’nda güncel fiyatlar nelerdir?


3 Aralık 2013 itibariyle Sarıgöl Kent Konutları 'nda fiyatlar 104 bin liradan başlıyor, 2014 yılının Aralık ayı içerisinde sahiplerine teslim edilecek olan Sarıgöl Kent Konutları 'nda 725 adet konut bulunuyor...


Sarıgöl Konutları Acar İnşaat imzası ile 5 blok halinde yükseliyor. Projeden konut sahibi olmak isteyenler banka kredisi imkanı ile konut sahibi olabiliyor.Sarıgöl Mahallesi – Gaziosmanpaşa – İstanbulİstanbul Avrupa Yakası Gaziosmanpaşa 'da inşa edilen Sarıgöl Kent Konutları 'nın teslimlerin 2014 yılının Aralık ayında gerçekleşmesi öngörülüyor.


Sarıgöl Kent Konutları 'nda 725 adet konut bulunuyor. Projede yer alan konut tipleri  1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon olarak tasarlandı.


Sarıgöl Kent Konutları satılık daire fiyatları;


1 oda 1 salon daireler 104 bin liradan;

2 oda 1 salon daireler 184 bin liradan;

3 oda 1 salon daireler 234 bin liradan başlayan fiyatlarla alıcılarını bekliyor.


Gaziosmanpaşa Sarıgöl Kent Konutları 'nda; otopark, yüzme havuzu, güvenlik, çocuk oyun alanları bulunuyor.


Sarıgöl Konutları 'ndaki; 1+1 dairelerin alanları 51 metrekare, 2+1 dairelerin alanları 91 metrekare, 3+1 dairelerin alanları 115 metrekare olarak tasarlandı.


Telefon: 444 0 467 

Web Adresi:  www.gaziosmanpasa.bel.trSarıgöl Mahallesi’ndeki markalı konut projesi hangisi?


Haliç Panorama Gaziosmanpaşa ödemeleri kapsamında yer alan daireler için banka kredisi kullanılarak vadelendirme yapılıyor. Haliç Panorama projesindeki konutların fiyatları 160 bin TL'den başlayarak yükseliş gösteriyor


Haliç Panorama projesi, Gaziosmanpaşa'da Avrupa yakası içinde hayata geçiriliyor. Sarıgöl Mahallesi – Gaziosmanpaşa – İstanbulHaliç Panorama Gaziosmanpaşa kapsamında toplam 286 konut yer alıyor. Proje kapsamında toplam arsa alanı 5 bin 150 metrekare olarak belirlendi. 


Haliç Panorama Gaziosmanpaşa satılık daire tipleri 1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salondan meydana geliyor. 


Haliç Panorama Gaziosmanpaşa kapsamında oyun alanları, fitness center, sauna ve Türk hamamı bulunuyor. Projedeki dairelerin alanları 58 metrekareden başlıyor ve 146 metrekareye kadar yükseliyor. 


Emlakkulisi.com’un 8 Aralık 2013 tarihli haberine göre; Haliç Panorama Gaziosmanpaşa satış fiyatları 160 bin TL'den başlıyor. Haliç Panorama Gaziosmanpaşa teslimleri 2015 senesi içinde yapılacak.

Haliç Panorama Gaziosmanpaşa ödemeleri kapsamında banka kredisi kullanılıyor. Proje, Kahraman Yapı Yatırımları tarafından yükseliyor. 


Telefon : 0 212 615 66 67 

Web Adresi: www.halicpanorama.comSarıgöl Mahallesi posta kodu kaçtır?


Sarıgöl Mahallesi’nin posta kodu şöyledir; 34250Sarıgöl Mahallesi Muhtarlığı iletişim bilgileri nelerdir?


Adres : Sarıgöl Mah. Nazlı Sok. No:16 Gaziosmanpaşa / İSTANBUL

Telefon : 0 212 417 78 63