Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Satya Pendik Yayalar projesine ruhsat alındı!

Adı eski bir dil olan Sanskritçede dürüstlük anlamına gelen Satya, İstanbul Pendik’te hayata geçireceği yeni projesi Pendik Yayalar’da geniş bahçe meyvelerine yer veriyor.


Çocuklara meyve bahçelerinin yanı sıra konforlu bir yaşam sunmayı amaçladıklarını aktaran Satya Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Aydoğan, meyve bahçesine karar vermelerinde 9 yaşındaki oğlunun çileğin manavda yetiştiğini düşünmesinin sebep olduğunu anlatarak, “Çocukların ve yetişkinlerin meyveyi dalından koparıp doya doya yiyebilecekleri bir konsept oluşturduk. Pendik projemize bu amaçla diğer ağaçların yanı sıra 1100 civarında meyve ağacı yerleştireceğiz ”dedi.


Projede yer alan 750 metrelik yürüyüş parkurunun etrafına bu ağaçları yerleştireceklerini söyleyen Yılmaz Aydoğan, bu uygulamayla çocukları evde oturan tablet çocuklarından çıkartıp onlara çocukluklarını yaşatmak istediklerini kaydetti. 362 daire ve 25 üniteden oluşan Pendik Yayalar projeleri için ruhsat aldıklarını aktaran Aydoğan, “Dolayısıyla yıl içinde Tuzla ve Pendik’te iki projemiz devam etmiş olacak” diye konuştu. Aydoğan, nisan ayı içinde satışa çıkarmayı planladıkları projede ön satış oranlarının yüzde 30 seviyesine çıktığını belirtti. Bu projelerin dışında Kartal ve Kurtköy’de planladıkları iki projeleri daha olduğunu açıklayan Aydoğan, 250-300 daireli bu projeleri ise 2018’de satışa çıkaracaklarını belirtti.


Tuzla Kriya Time projesinde teslimler bu yıl yapılacak


İnşaat sektöründe uzun bir dönem pazarlama ve danışmanlık alanında hizmet veren Yılmaz Aydoğan, ilk olarak 2011 yılında bir ortakla birlikte gayrimenkul sektörüne geliştirici olarak girdi. 2015 Nisan ayında ise Satya ismiyle tek başına ilerleme kararı aldığını anlatan Yılmaz Aydoğan,“2011 yılından bu yana Tuzla bölgesinde 3 proje teslim ettik. Satya ile beraberde ilk projemizi mayıs ayında teslim edeceğiz” dedi. Teslim edecekleri Kriya Time Tuzla projesini iki etap halinde yapacaklarını anlatan Aydoğan, “Toplam 7 blok 188 daireden meydana gelen projemizde, mayıs ayında birinci etapta 4 blokta bulunan 80 daireyi teslim edeceğiz. İkinci etaptaki 108 daireyi ise yılsonunda teslim edeceğiz” bilgisini verdi.


“Kentsel dönüşümde 6 ayda yüzde 100 anlaştık”


Her iki projelerinin kentsel dönüşüm projeleri olduğunu söyleyen Yılmaz Aydoğan, “Pendik projemizde 128 kat maliki vardı. Aldığım duyumlarda İstanbul’da 100 ve üzeri kat maliki olan projelerde yüzde 100 anlaşıp yıkımı sağlanan tek proje bizimki. Diğerlerinde genellikle 3’te 2 çoğunluk sağlanır geri kalan kısım ise mahkeme yoluyla çözüm yoluna gidilir. Biz tek seferde 3’te 3 çoğunluğu sağladık. Bu anlamda bir rekor” diye durumu anlattı.


Bu başarılarında kat malikleriyle kurdukları iletişim ve empatinin rol oynadığını ifade eden Aydoğan sürecin uzamasının nedenini şöyle ifade etti: “İnsanlar bazen dairelerini vermemek için direniyorlar. Bunun nedeni inşaat firmalarının onlara önerdiği projeden çok, oradaki anılarından ve değerlerinden kolay vazgeçememelerinden kaynaklanıyor. Bunu iyi dinlediğiniz vakit olay çok rahat çözülüyor. Çünkü direnç göstermek insanın doğasında var. Bu şekilde 128 insanla tek tek konuşup sohbet ettik. Bu görüşmelerin büyük bir kısmına ise kendim girdim ve 6 ayda anlaşmaya vardık.”


“Gayrimenkulü yatırım aracı yapmak istiyoruz”


Şirket olarak gayrimenkulü farklı bir noktaya çekmek istediklerini belirten Yılmaz Aydoğan, “Türkiye’de gayrimenkule genellikle namus gözüyle bakılır. Aldı mı satılmaz düşüncesi hakimdir. Biz ise gayrimenkulü finansal bir enstrüman bir yatırım aracı olarak görüyoruz. Gayrimenkulün kısa vadede alınıp satılan bir yatırım aracı olduğunu ispatlamaya çalışıyoruz” dedi. Bundan sonra projelerinin başına Satya ve Bölge ismi koyarak ilerleyeceklerini kaydeden Aydoğan, Satya Kartal, Satya Pendik gibi isimlerle devam edeceklerini söyledi.


Web: www.satya.com.tr
Dünya